Na samotném začátku stál Jiří Stopka, kte vede úspěšnou firmu i v současnosti. Později v roce 2000 se k němu přidal i jeho bratr. Dnes už ale ve firmě působí dcery Sára a Linda, které úspěšně pokračují v této rodinné tradici.  

Začátky nebyly jednoduché. Brzo po Sametové revoluci se objevila poptávka po nových trendech ze západní Evropy, designu a taky kvalitě. V roce 1994 tak byl otevřen první showroom Stopka v Žitné ulici v Praze, aby se tak začaly plnit přání náročnější klientely. Poté v roce 1997 byl, na již současné adrese v Klimentské ulici na Praze 1, otevřen další showroom designového nábytku a kuchynítentokrát již se značkou SieMatic a spotřebiči té nejvyšší kvality, Miele.   

Prioritou společnosti Stopka vždy byla, a je i dnes, absolutní spokojenost klienta, který se díky prvotřídním službám vrací zpět.   

Showroom Stopka nabízí široké spektrum služeb, které souvisí s návrhy interiérů a jejich realizací. Společně s architekta interiérovými designéry, kteří jsou klientům plně k dispozici, si můžete navrhnout celý dům, či byt a vybavit ho kompletně produkty značek, které zastupují.  Nicméně hledáte-li „jen“ křesílko, či postel, jistě neodejdete s nepořízenou!   

Showroom dnes slouží i jako místo setkávání a inspirace pro klienty a obchodní partnery. Kuchyně tu nejsou jen povinnou rekvizitou, ale autentickým prostorem, kde se skutečně vaří.

A jaké jsou další plány? Posílení pozice značky Poliform na českém trhu je jedním z nich. „Chceme být více viděni v regionech a na tom usilovně pracujeme. Zajímá nás spolupráce s lifestylovými značkami, mladými talenty, zkrátka aby to u nás skutečně žilo,“ říká Jiří Stopka. „A samozřejmě chceme být i nadále jedničkou na trhu“ dodává.

Stopka dnes zastupuje 20 světových značek, které udávají zásadní směr v oblasti designu:  

Poliform 

Poliformje milánská rodinná firma, která již více než 50 let bere dech svým jedinečným zpracováním designového, interiérového nábytku. Díky spolupráci s uznávanými návrháři, jako je Marcel Wanders, nebo Roberto Barbierije každý produkt nadčasový a dokáže ohromit i po letech.   

SieMatic 

Srdcem domova je kuchyně. Prémiové německé kuchyněSieMatic, jejichž jsme výhradním zástupcem pro Českou a Slovenskou republiku, jsou vytvářeny s německou precizností. Jsou zhotoveny z prvotřídních materiálů a mají velmi nadčasový design. Stejně jako každý z nás je i každá z kuchyní SieMatic originál. Kuchyně SieMatic skvěle doplní spotřebiče německé značkyMiele, které jako Miele Center Stopka představujeme v kompletním sortimentu. 

Rimadesio

Dokonalost sama. Na první pohled je vidět, žeRimadesioje italskou interiérovou značkou číslo jedna. Jejich sortiment zahrnuje knihovny, stoly, šatny, dveře a policové systémy.  

Minotti 

Made in Italy. Stopka je výhradním zástupcem této rodinné firmy pro Českou republiku. Její kreativní strategii po dlouhou dobu úspěšně určovali synové zakladatele Alberta Minottiho, Renato a Roberto. Posledních 40 let si společnost zakládá na dodržování charakteristické stylové linky a klade silný důraz na zachování estetických principů. Všechny materiály, ze kterých je nábytekMinotti vyroben, mají evropský původ. Máte-li doma kousek od Minotti, je jasné, že máte vkus a milujete design.  

Walter Knoll 

Walter Knollmá velmi speciální vztah se svými designéry a architekty. Jejich nové kolekce se tak rodí z intenzivní komunikace a vzájemného objasňování myšlenek. Díky tomu všechny pohovky, sofa, židle i loungvoý nábytek získávají nový a neotřelý rozměr. Sednete-li si na sofa od Waltera Knolla, prostoupí vás klid. Rukou pohladíte její povrch a řeknete si: „Už nechci sedět jinde”. 

Rolf Benz 

Německá kvalita. Chcete-li si opravdu odpočinout a nabrat síly, německá značka Rolf Benz, která je na trhu již více než 50 let, Vám toto umožní. Věnuje se tvorbě přepychových, technologicky promyšlených a přitom minimalistických sofa, rozkládacích sedacích souprav, židlí, pohovek a jídelních stolů. Rolf Benzje velmi vyspělou technologickou značkou, jejíž výrobky jsou polohovatelné přesně podle fyziognomie těla. 

Freistil 

Poměrně mladá značkaFreistil, která je součástí portfolia Rolf Benz, představuje vysoce kvalitní kolekci čalouněného nábytku. Tato značka přesně odpovídá modernímu duchu a poskytuje individuální možnost kombinací. Freistil zkrátka znamená nedodržování přísných pravidel. Obsahuje také širokou škálu produktů jako např. postele, pohovky, křesla, konferenční stolky, stoly a další doplňky.   

Schramm 

Člověk stráví 30 % svého života spánkem a aby byl opravdu kvalitní, jsou postele značky Schramm tou nejlepší volbou. Jsou unikátní i použitými materiály, které jsou výhradně přírodní. Nikdy se vám nestane, že byste se probudili rozlámaní nebo nevyspalí. Matrace jsou přizpůsobeny hmotnosti, výšce a celkové anatomii. Schramm také používá antialergické materiály.   

Galotti&Radice 

Značka Gallotti & Radice navrhuje, vytváří, transformuje a vyrábí výhradně a pouze v Itálii. Hotové produkty jsou výjimečné svojí dokonalostí, kvalitou detailů, či precizními povrchovými úpravy a jejich tvárností. Gallotti & Radice zcela respektuje prostředí, ve kterém působí, a věnuje mu tak zvláštní pozornost a zájem. To platí i o výběru dodavatelů a udržitelnosti materiálů a jejich zdrojů. V portfoliu této značky naleznete světla, stoly, křesla, sedací nábytek, konferenční stolky, židle, komody a postele.  

Henge 

Svět Henge je neuvěřitelně bohatý nápady a materiály, které definují vaši náladu. Použité materiálů jsou zejména: měkká, hladká a pružná textilie, kůže, ručně opracované a leštěné kovy. Dále to jsou sofistikované inovativní materiály, jako ocelové tkaniny, keramika, lávový kámen, bažinový dub či titanový kámen. Materiály jsou vybírány individuálně: každý jednotlivý kus kamene nebo kmenu má svoji hodnotu a je s ním zacházeno ohleduplně.  Pomocí inovativního přístupu, který posouvá do popředí originalitu přírodních materiálů s jejich nedostatky a nedokonalostmi, je Henge zcela jedinečný. Veškeré položky této značky jsou vyráběny v Itálii a realizovány podle originálních řemeslných výrobních kritérií s ohledem na ochranu zdraví a životního prostředí. 

Dedon 

Za značkouDedonnestojí překvapivě návrhář, ale fotbalista –Robert Dekeyser. Ten kromě tahu na bránu prokázal i velký obchodní talent. Když firmu Dedon před 30 lety založil, přizval do ní světová designérská jména, jako napříkladPhillipe Starcka.  Kolekce spojuje dokonalou řemeslnost, vynikající komfort a pozoruhodnou lehkost designu, který je elegantní, čistý a pro kolekci charakteristický. Obsahuje jídelní i salonní prvky v kombinaci teaku, textilu a tkaných vláken.  

Draenert 

Usedněte za miliony let starou kamennou desku jídelního, či konferenčního stolu Draenert. Kultivovaný design, společně s širokou nabídkou nejkvalitnějších kamenů z celého světa, dodávají stolům Draenert jedinečný vzhled. Německá technologická propracovanost jejich rozkládacích stolů vám doslova vyrazí dech. Každý je unikát, protože na světě nenajdete dvě identické desky.  

Riva 1920 

Riva 1920 nabízí svým zákazníkům jedinečné stoly s využitím kvalitních dřevin. U svých výrobků nešetří nápaditostí, temperamentem a humorem. Vtiskává tak naprosto charakteristické rysy do každého svého výrobku. Tradiční italská rodinná firma Riva 1920 využívá pro své kolekce pouze přírodní materiály. V dnešní době s ní spolupracuje okolo sta významných designérů.  

COR 

Německá značkaCOR symbolizuje kvalitu v té nejčistší formě. COR je synonymum pro dokonalý sedací nábytek, který najdete v těch nejnápaditějších interiérech po celém světě. Společnost COR se pyšní perfektním řemeslným zpracováním a mnohočetnou variabilitou. Samozřejmostí je inspirativním design, oceněným řadou prestižních cen.  

Interlubke  

Interlubkeje německá firma s více než 80 letou tradicí, která věnuje maximální péči a pozornost návrhu, vývoji a tvorbě svého nábytku. Zaměřuje se na poskytování funkčních a estetických výrobků, které přesahují desetiletí. To jsou důvody, proč nikdy nekoupíte výrobky Interlübke ve slevě.  

Bomma 

Bomma, sklárna s tradicí od roku 2012, je přední českou sklářskou společností, která si vydobyla silné renomé ve svém oboru u nás, i po celém světě. Špičkoví skláři a designéři opírající se o tradice českého sklářství a designu, a zároveň pracují s těmi nejmodernějšími technologiemi. Bomma denně vyprodukuje až 6 tun mimořádně kvalitního křišťálu. Jejich technologické know-how a zkušenosti sdílí s designéry a architekty, a díky tomuto spojení vznikají dokonalé produkty vyrobené z materiálu, který je v našich zeměpisných šířkách zpracováván po staletí.  

NEMO 

NEMO je jedním z předních světových výrobců osvětlení Jeden z globálních lídrů v oblasti osvětlení – společnostNEMO, která byla založena v Miláně v roce 1993, představuje širokou škálu osvětlení. Kolekce současných designů zahrnuje modely vytvořené designéry jako: Carlo Forcolini, Jehsen + Laub, Javier Mariscal, Karim Rashid, Ilaria Marelli, Foster + Partners, Hannes Wettstein a Roberto Paoli. Součástí široké nabídky produktů Nemo je i kolekce Masters. Ta se představuje svoji výjimečností právě jedinečným výběrem ikon realizovaných návrhářů, kteří zásadním způsobem přispěli k vytvoření moderního designu: Le Corbusier, Vico Magistretti, Franco Albini, Charlotte Perriand a Kazuhide Takahama.  

Dibbern 

SpolečnostDibbern je jedním z předních výrobců stolního nádobí s renomovaným seznamem zákazníků, který zahrnuje mnoho známých adres z luxusního hotelového průmyslu a hvězdné gastronomie. Nadčasové čistě bílé kolekce získaly řadu ocenění za design. Série a dekory pocházející z manufaktury Dibbern se již dávno staly klasikou designu a jsou mezinárodní referencí v kvalitě a esteticky promyšlené jednoduchosti.  

Fissler 

SpolečnostFisslerje německou super značkou v rámci potřeb pro domácnost a kuchyň. Její nádobí vyniká precizním zpracováním, účelností a důmyslným designem. Jejich hrnce, které jsou určeny nejen pro profesionály, jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli. Zároveň se velice snadno čistí, jsou hygienické a mimořádně odolné. Povrch je dokonale hladký a odolává otiskům i nežádoucím skvrnám tvořících se od vody. Ucha a úchyty v leštěném provedení zůstávají chladné po celou dobu vaření. 

Riedel 

Nápojové sklo německé značkyRiedelv sobě spojuje více než 250 let tradice s moderními technologiemi a inovacemi. Ve světě profesionálních someliérů i zapálených milovníků vína si společnost vybudovala jméno díky sklenicím, které jsou specificky tvarované dle jednotlivých odrůd vín. Produkty ze skláren Riedel jsou zárukou a synonymem pro prvotřídní kvalitu a vybraný design.  

www.stopka.cz 

Showroom Praha: Klimentská 46-48, Praha 1 

Showroom Bratislava: Dvořákovo nábrežie 4, Bratislava