Nákupem nábytku zařizování bytu teprve začíná. Tou největší položkou v rozpočtu často bývají doplňky, protože právě ty dodávají interiéru tu správnou, originální atmosféru a dělají z neosobního a prázdného místa domov.

Jestli si tedy zařizujete bydlení, máme pro vás tipy na doplňky, které téměř nic nestojí. A pokud prostě potřebujete změnu, ale nechcete utrácet, pak tyto tipy užijete také.

Mít byt jako z katalogu by chtěl asi každý – všechno na svém místě, přesně podle posledních trendů a přesně tak, jak si představujeme. V posledních letech se rozmáhá trend bytů zařízených vintage nábytkem a zahradními doplňky. A to se nám opravdu líbí. Protože nové věci jsou sice krásné, něco si ale najít v bazaru, u prarodičů nebo si to dokonce sám vyrobit.

Vybrali jsme pro vás ty nejstylovější doplňky, které jsou navíc prakticky zadarmo.

Žebřík

Najdete ho na zahradě, přetřete (pokud se vám nebude líbit tak, jak je) a je hotovo! Skvěle slouží jako věšák na oblečení a doplňky, využít ho ale můžete i na časopisy nebo květiny.

Knihy, časopisy

Vaše oblíbené knihy a časopisy nemusíte schovávat do krabic nebo do knihovny, nechte si je pěkně na očích a na dosah. Můžete je položit na stůl nebo poličku. Fungují jako skvělá dekorace a navíc je máte stále při ruce.


Kousky po dědovi

Staré fotoaparáty se rozhodně nebojte vystavit. Vypadají stylově a mají kouzlo, které nové věci z řetězce postrádají. To stejné platí o starých hrníčkách nebo soškách. Pozor ale na to, abyste věcí nehromadila příliš, stačí pět kousků v jedné místnosti.

 


Špalek místo stolku

Chce to trochy síly a šikovnosti, ale vyrobit si podobný stolek není vůbec nic těžkého. Až budete na zahradě kácet strom, jednoduše si nechte uříznout kousek ve výšce stolku, oškrábejte z něho kůru a nechte dřevo nějakou dobu vyschnout na chladném místě.


Prázdné sklenice od svíček, zavařovací sklenice

Až vám dohoří vaše oblíbená svíčka, nebo až dojíte marmeládu nebo zavařované okurky, sklenice rozhodně nevyhazujte. Mají totiž nespočet využití. Hodí se například jako květináče, svícny nebo stojany na propisky a štětce na makeup.