Jak na stylové DIY fotostěny?

/ Redakce

Nových nápadů, jak vylepšit bytový interiér, není nikdy dost. Tentokrát se zaměříme na prázdné stěny, které, aniž byste o tom věděli, čekají právě na vaše ideje. Zkuste takový prostor zaplnit fotkami a vytvořte si vlastní fotostěnu, jež se stane unikátní součástí vašeho interiéru. Jak na to?

Vaše nápady, vaše realizace

Ujasněte si, na co byste se rádi ve svém bytě dívali. Měly by to být fotky z cest, rodinné fotky, domácí mazlíčci, slavné architektonické budovy, geometrické tvary, nebo cokoliv jiného? Záleží jen na vás. Určitě je ale dobré zvolit téma fotek tak, aby dávalo smysl a tvořilo jednotný celek.

Buďtě kreativní

Nenašli jste ty pravé rámečky? Fotostěnu můžete vytvořit i bez nich. Zkuste fotky například zavěsit na šňůrky, nebo z nich vytvořit koláž. Hrajte s i s jejich velikostmi. Oblíbené fotografie je škoda udělat malé. Naopak pro doplňkové fotky zvolte menší formát. Lepte, posouvejte a otáčejte, dokud s výsledkem nebudete spokojeni.

Nebojte se barev

Fotostěna se s vaším interiérem může barevně doplňovat, nebo být jeho dominantou.Vybírejte podle svého vkusu a v čem se budete cítit nejlépe. My vám ale radíme experimentovat. Pokud je váš interiér tmavý, zkuste zvolit fotostěnu laděnou do světlých barev. Naopak, je-li váš interiér světlý, nebojte se barevných kombinací.

Každé místo je vhodné

S fotostěnou si můžete vyhrát i v prostoru, který na první pohled není úplně vhodný. Zkosené zdi, rohy, stěny v koupelně – i s tím si můžete hravě poradit. Pokud si nejdříve vytvoříte dobrý plán a téma, uvidíte, že volba té správné fotostěny, dodá vašemu interiéru opravdovou unikátnost.