Roesel – beer & cake

Absolutní oáza v jednom z nejrušnějších míst Prahy na dohled od Karlova Mostu. V posledních letech jsme na podniky v turistických částech hlavního města poněkud rezignovali. Roesel je však nové a mladistvé bistro, které má všechny předpoklady k tomu, aby Malé Straně vrátilo komunitní život. Místy mírně surový interiér vám zpříjemní nabídka domácích polévek a koláčů, stejně tak jako empatická obsluha. Podnik se v nedávné době zúčastnil také kultovní akce Malostranské dvorky.

EMA Espresso Bar

Kávový bar, který nedělá rezervace. A také proč? Motem podniku je rychlá (a dobrá!) káva na stojáka. Přesto však toto přívětivé místo nedaleko od Masarykova nádraží nabízí místa k sezení. Ale malé stolečky pro intimní schůzky ve svou byste zde hledali jen stěží. Prostoru vévodí jeden velký stůl obklopený školními židličkami. Současně jsou zde místa u výlohy, a to uvnitř i vně café baru. EMA se tak své zákazníky snaží přimět k tomu, aby spolu komunikovali a nehleděli jen do svých laptopů a mobilů.

BOHO cafe & store

Také jste společně s námi častými návštěvníky BOHO Vintage Concept Store ve Vršovicích? Tak vězte, že nyní tento koncept najdete i na Vinohradech, kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad. Kromě stylového interiéru vybaveného vytříbenými vintage doplňky a modely si zde můžete pochutnat na skvělé kávě z trenčínské pražírny Coffee Sheep připravované na úžasném vintage francouzském stroji značky RENEKA. Stejně jako interiér a káva je zde vytříbená i další nabídka. Manželé Patricia a Patrik Madarovi pečlivě vybírali své dodavatele. Ke kávě či vínu tak můžete zakousnout výtečný domácí chleba s originálními zeleninovými pomazánkami. Naprosto skvostný zážitek, který můžete navíc spojit s nakupováním. Vintage, víno a káva – třikrát hurá!

Cafe Fara

Léto přeje výletům! Nechcete-li se spokojit s automatovou kávou z benzinky, vyhledávejte po cestách zajímavé lokality. Ve vinné oblasti Pálavy v Klentnici se rozprostírá areál Cafe Fary. Kromě uspokojení vašich gurmánských preferencí zde samozřejmě uspokojíte i svoji touhu po kvalitní architektuře citlivé k historickému základu. Architekt Marek Štěpán byl za úpravy areálu, který kromě kavárny a fary zahrnuje také starou školu a stodolu či nové prostory pro lázně, nominovaný na Českou cenu za architekturu 2016. V místě najdete i zážitkový salonek Coffee Spirit. Navštívit můžete i farní knihovnu, muzeum kávy či se zde po náročných ochutnávkách vína rovnou ubytovat :-)

Oprášeno

Milujeme podniky s přesahem! Takové je přesně karlínské Oprášeno. Jedná se o obchod se starožitnostmi, domácí kavárnu a řemeslnou dílnu. Dvě mladé a nadšené majitelky zde pravidelně pořádají také tematické bijáky. Přijďte kromě filmu zhlédnout jedinečný prvorepublikový pokoj, citlivě zrekonstruované kousky převážně meziválečného nábytku či si domluvit úpravu vašich stěn retro válečkem. Oprášeno nábytek nejen prodává, ale také zapůjčuje na akce, natáčení či focení. Skvělé místo, takový podnik Karlínu rozhodně chyběl!

Café Time Music

Naprosto úžasné spojení všudypřítomných LP desek s kávou poměrně nově nabízí České Muzeum Hudby, které se nachází v bývalém barokním kostele Máří Magdaleny na Malé Straně. Součástí kavárny je obchod s hudebninami, hudebními suvenýry či rozsáhlá nabídka klasických “elpéček”. Na místě se pravidelně pořádají akce a eventy, takže se Café Time Music vyplatí sledovat na Facebooku, aby vám žádná z nich neutekla.

SmetanaQ Café & Bistro

Kavárnou to ani zde nekončí! V činžovním domě na Smetanově nábřeží najdete také galerii a obchod s designem. Především se však jedná o platformu pro mladé české tvůrce. Kreativní je i samotné prostředí kavárny. Cílem projektu je vytvoření jakýchsi novodobých dílen po italském vzoru (la bottega), kde umělci mezi sebou spolupracují a představují své dílo klientům a široké veřejnosti. Místo, které byste rozhodně měli objevit!