Značka Victorinox se neustále vyvíjí, ale to, co zůstává, je věrnost základním hodnotám značky, jako je funkčnost, stylový design či vysoká kvalita. Produkty značky Victorinox už zdaleka nejsou jen červené armádní nožíky. 

Jedním z jejich “bestsellerů” je typ hodinek Chrono Classic 1/100, který prošel inovativní proměnou jak po estetické stránce, tak i technicky. První změnou je použití nového quartzového strojku, kterým lze při dvojitém stisknutí korunky přepnout z klasických hodinek do chronografické verze s přesností 1/100 sekundy. Poprvé u tohoto typu strojku je 1/100 sekundy zobrazována číselně, a to pomocí dvou rotujících disků.

Technická zdatnost hodinek však tímto nekončí. K normálnímu způsobu zobrazování času se můžete vrátit i přes to, že stopky běží. Stačí pouhé poklepání na korunku a „voilà“. Jednoduchý a geniální mechanismus je hlavní funkcí chronografického quartzového strojku FM13D  švýcarské výroby, zhotoveného společností Soprod, se kterou Victorinox úzce spolupracuje na vývoji řady hodinek.

Ani pohled do minulosti nebere hodinkám odvážnou modernost: Chrono Classic letos přichází s číselníky a fazetami v originálních jednobarevných odstínech. Dvě barevné varianty jsou rozdílné ve velmi odlišném způsobu. Představují se ve sportovní verzi – tmavě šedé hodinky s černým koženým řemínkem nebo kovovým páskem. Druhá verze je typická pro městský a odvážný vzhled.

Inovované modely Chrono Classic 1/100 si vás získají a jsou přirozeně předurčeny k tomu, aby se staly vaším společníkem na celý život!

Foto: Archiv