Ať už jste sami tvůrcem, jehož snem je mít vlastní obchod a dostat se do povědomí veřejnosti, či milovník módy a designu, zapište si do kalendáře datum 29. září 2017. V Holešovické tržnici v Praze, která v současné době ožívá řadou zajímavých kulturních i prodejních akcí, totiž startuje MINT: Pop Up Hall 13. “Nábor” vystavujících není zatím uzavřen, registrace stále probíhají, takže jestliže máte kreativního ducha a rádi byste se stali jedním z Mint prodejců, máte ještě šanci!

Jedná se skutečně o velmi alternativní obchodní dům, v němž po omezenou dobu naleznete to nejnápaditější z českého designu a módy. A víte, co je na této akci úplně nejlepší? Že jí nebude patřit pouze jeden víkend, jak jsme u podobných událostí zvyklí, ale hned čtrnáct víkendů až do konce roku! Konečně tedy víme, kam letos vyrazit za nevšedním lovem vánočních dárků.

Netradiční prodejní akci pravděpodobně znáte z jejího dřívějšího působení pod názvem MINT: Weekend Market z různých lokalit nejen po Praze. Nově svůj domov našla v holešovické hale s číslem 13, jež nabízí unikátní  industriální prostor a téměř neomezené možnosti pro ty, kteří milují a vytvářejí módu, design a umění.

Organizátoři akce mají více než desetiletou zkušenost s pořádáním design marketů. Inspirovali se obdobnými trhy ve světě, které probíhají například v Bangkoku či v londýnské kultovní čtvrti Camden Town, která byla v sedmdesátých letech místem, kde se zrodil punk a kde měla svůj pověstný butik s příznačným jménem SEX také legendární Vivienne Westwood. A punkové uvažování, všudypřítomnou hudbu a surové prostory můžete očekávat i na této pražské designové události!

Sympatická je celková platforma Mintu, která kromě toho, že až do konce roku nabízí reálné zázemí každému, kdo nestojí o starosti spojené s budováním a provozem vlastního obchodu, nabízí rovněž prostor pro virtuální prezentaci designérů. Na webových stránkách projektu se tak můžete setkat s katalogem vystavovatelů a předem si objekty své touhy “omrknout”.

Až do konce prosince se návštěvníkům hala č. 13 otevře každý pátek (od 11 do 19 h) a sobotu (od 9 do 17 h). Kromě módy a designu láká na workshopy pro děti i dospělé, hudbu, gastronomické pochoutky i vlastní kavárnu s výbornou kávou a dorty. Každý měsíc navíc přichystá tématickou party, kde si na své přijdou i milovníci literatury, divadla, filmu.