Funkční a rafinovaný

Minimalistický, elegantní, s náznakem bohémství či eklektického vkusu. Tak by se daly popsat znaky urbanistického stylu interiéru, jehož původ pochází z menších městských domů. Podobně jako u industriálu může jít o přestavěné tovární budovy a otevřená podkroví.

Inteligentní řešení prostoru

Prostor bývá omezenější, proto je zapotřebí chytře řešit vybavení a celkové uspořádání. Tento styl jde proto ruku v ruce s praktičností a funkčností, nenajdete tu zbytečně přezdobené dekorace, nicméně není tak striktní jako klasický minimalismus.

Tak trochu bohém

Svůj výraz udává právě tím, že si pohrává s bohémstvím či eklektismem. Co se týče dekorací, můžete tu najít jedinečnou směs od náhodných a užitkových předmětů až po náročná a sofistikovaná díla. Také v materiálech si ujíždí na netradičních kombinacích a zapracuje např. galvanizovanou ocel, kov, beton, ale i neopracované trámy.

Zemité barvy

Interiér v urbanistickém stylu se drží zemitých barev, nicméně pro větší dynamiku a živost se nebojí kontrastů a protichůdných barevných kombinací. Rovněž jsou často využívány reflexní plochy a zrcadla, které hrají zvláště důležitou roli u menších interiérů, protože pomáhají vytvářet iluzi většího prostoru.