Nakupujeme očima a o Vánocích více, než kdy jindy potřebujeme, aby nás obchody lákaly. Vybrat si z toho nepřeberného množství, nebo přesvědčit nás, že uvnitř přežijeme davy hladové po dárcích, k tomu potřebujeme vidět tu nejoriginálnější výlohu.

Barneys

Barneys

Londýnský obchodní dům Liberty je vždy vyhledávaný a jeho výlohy dlouho očekávané. Letošním vánočním tématem je “Liberty, domov Vánoce”. Výlohy ve vás mají evokovat pocit teplého domova. V oknech najdete otevřenou ledničku plnou neobvyklých kousků, které čekáte všude jen ne v ledničce. Nechyběly staré sáňky, figuríny či sadu vánočního nádobí.

Liberty

Liberty

Obchodní dům Bloomingdale své zákazníky doslova omámil výlohami připomínající žár vysokých teplot a ostrých barev.

Bloomingdales

Bloomingdales

Barneys v New Yorku se zahalil do ledového ostří, dalo by se říci. Zima z oken doslova sálá a vy máte pocit, že se potřebujete zabalit do teplého kožichu.

Barneys

Barneys

Printemps dodržel slib a do města přinesl paradoxně jaro. Květy doslova zaplavily všechna okna, což úplně nevyvolává vánoční náladu, ale chuť nakupovat asi ano.

Printemps

Printemps

Lord Taylor odhalil svá okna ve velkém stylu. Pokud nemáte vůbec chuť na sladké, při pohledu do vánočních vitrín ji rozhodně dostanete. Úchvatné dorty, dortíčky, makronky, adventní kalendář v podobě samotného domu, třpytivé boty a kabelky ve vás vyvolají absolutní pocit blaženosti.

Lord Taylor

Lord Taylor

A co vánoční stromky? Ty jsou již tradičně netradiční. Stella McCartney ho vyrobila z krabic, Nina Ricci světelný, Swarovski z kamenů nalepených na papír, Jean Paul Gaultier ponechal relativně klasický, zelený, Emanuel Ungaro z překrásných barevných květů, Chanel bílý s kamínky, Chantal Thomass z šatové konstrukce a další si nezapomeňte prohlédnout ve fotogalerii. Stojí to za to.

Foto: WWD