Vázy, doplněk i bez kytek

/ Redakce Foto: Milan Pekař, Rony Plesl, DECHEM

Nevíte, čím obzvláštnit váš interiér? Nemáte čas chodit do květinářství pro nové květiny, nebo vás prostě jen nebaví ty, které už máte zalévat? Pořiďte si některou z designových váz od českých designérů, které jsme pro vás vybrali.

Milan Pekař

Asistent v ateliéru keramiky a porcelánu na pražské UMPRUM zaujal především svou kolekcí váz, za kterou byl v roce 2014 nominován na cenu Czech Grand Desing. Vázy, které na první pohled zaujmou svými glazurami, jsou výsledkem dlouhodobého studia odborné literatury, zájmu o chemii a především časově náročného testování. Výsledkem je originální a nadčasové umělecké dílo s krystalickými vzory. Každá váza je originál, jelikož autor může výslednou podobu ovlivnit jen do určité míry. Mimo jiné se přímo s autorem můžete setkat tento čtvrtek 26. října v pražské Designum Gallery, kde bude svou tvorbu prezentovat v rámci letošního Designbloku.

Rony Plesl

Vlastnit doma cokoli od Ronyho Plesla je sázka na jistotu. Jeho limitované kolekce, které vytváří ve spolupráci s řadou skláren a významných výrobců skla v České republice i v zahraničí, jsou pohlazením po duši. Rony Plesl je jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých sklářských výtvarníků a designérů. Zabývá se volnou tvorbou, interiérovým designem, návrhy pro malosériovou i velkosériovou výrobu. Na jeho tvorbu se můžete jít podívat například do pražské Debut Gallery na Malém náměstí, kde mimo váz najdete i sklenice či misky a vězte, že nebude chtít odejít s prádnou.

DECHEM

DECHEM studio bylo založeno v Praze v roce 2012, od té doby, se zaměřuje převážně na design produktů. Vždy věnuje zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem. Věnují maximální péči všem fázím života produktu – od návrhu a prototypování přes technologický vývoj až po výrobu, balení a distribuci. Významnou částí jejich práce jsou projekty svítidel a bytových doplňků na míru připravované do interiérů soukromých bytů, rezidencí i veřejných prostor. Studio také vytváří mimo váz i lampy, které jsou prostě must-have.

Zdroj: Milan Pekař, Rony Plesl, DECHEM