Milan Pekař

Asistent v ateliéru keramiky a porcelánu na pražské UMPRUM zaujal především svou kolekcí váz, za kterou byl v roce 2014 nominován na cenu Czech Grand Desing. Vázy, které na první pohled zaujmou svými glazurami, jsou výsledkem dlouhodobého studia odborné literatury, zájmu o chemii a především časově náročného testování. Výsledkem je originální a nadčasové umělecké dílo s krystalickými vzory. Každá váza je originál, jelikož autor může výslednou podobu ovlivnit jen do určité míry. Mimo jiné se přímo s autorem můžete setkat tento čtvrtek 26. října v pražské Designum Gallery, kde bude svou tvorbu prezentovat v rámci letošního Designbloku.

Rony Plesl

Vlastnit doma cokoli od Ronyho Plesla je sázka na jistotu. Jeho limitované kolekce, které vytváří ve spolupráci s řadou skláren a významných výrobců skla v České republice i v zahraničí, jsou pohlazením po duši. Rony Plesl je jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých sklářských výtvarníků a designérů. Zabývá se volnou tvorbou, interiérovým designem, návrhy pro malosériovou i velkosériovou výrobu. Na jeho tvorbu se můžete jít podívat například do pražské Debut Gallery na Malém náměstí, kde mimo váz najdete i sklenice či misky a vězte, že nebude chtít odejít s prádnou.

DECHEM

DECHEM studio bylo založeno v Praze v roce 2012, od té doby, se zaměřuje převážně na design produktů. Vždy věnuje zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem. Věnují maximální péči všem fázím života produktu – od návrhu a prototypování přes technologický vývoj až po výrobu, balení a distribuci. Významnou částí jejich práce jsou projekty svítidel a bytových doplňků na míru připravované do interiérů soukromých bytů, rezidencí i veřejných prostor. Studio také vytváří mimo váz i lampy, které jsou prostě must-have.

Zdroj: Milan Pekař, Rony Plesl, DECHEM