Ve dnech 27. září až 6. října se Vídeň proměňuje v jeden velký designový showroom. Největší rakouský festival tohoto zaměření prezentuje rozdílné přístupy. V nabídce je přes 100 výstav, společenských událostí i dalších doprovodných akcí včetně interaktivních workshopů. Na své si přijdou fanoušci rakouských i mezinárodních trendů z oblasti produktového, nábytkového i průmyslového designu ale i projektů experimentálních.

Letos se festival designu zaměřuje na čtvrtý městský obvod, centrála s informačním stánkem, Pop-Up-Café a laboratoř jsou umístěny v městské části Wieden. Součástí programu jsou i tzv. Passionswege propojující deset mezinárodních a rakouských designérů s vídeňskými podniky skrz společně vytvořené projekty. Nezapomnělo se ani na mladé talentované jedince, k dispozici je platforma „Debüt“ s možností prezentace jejich návrhů.

V rámci akce Tři měsíce s designem nabídne Vídeň ale také například přehlídku bytového designu, designovou aukci či první „Dlouhou noc designu“, která se uskuteční 8. listopadu.

A pokud se do Vídně přesto v dohledné době nechystáte, vězte, že již 10. října budete mít možnost poznat vídeňskou designovou scénu i v Praze.

Foto: Archiv firmy