Premium Design Group je od září 2017 novou skupinou na poli bytového designu. Značka má za cíl v horizontu tří až pěti let v tomto segmentu dosáhnout pozici lídra, a to jak na českém, tak slovenském trhu. Za projektem stojí významní čeští investoři Jaroslav Havel, Jan Fidler, Petr Němec a Jakub Křížek.   

Pozice generálního ředitele Premium Design Group se ujal Jakub Křížek, který má více než 17 let zkušeností v oblasti investic a projektového řízení v ČR i zahraničí, z čehož se posledních 12 let věnuje podnikovým financím a transakčnímu poradenství coby partner ve společnosti Venture Investors Corporate Finance. Ve skupině bude zodpovědný za vyhledávání a vyhodnocování akvizičních příležitostí, dojednávání podmínek realizovaných investic a její financování. U portfoliových společností bude v jeho kompetenci výkon vlastnických práv, zajištění obchodních a provozních synergií a využívání sdílených služeb dostupných uvnitř skupiny.

Jakub Křížek – generální ředitel Premium Design Group

„Zastřešovat uskupení špičkových výrobců a dodavatelů vybavení domů pro tu nejnáročnější klientelu je pro mě nová výzva, na kterou se nesmírně těším. Už nyní jsme v diskuzích s řadou atraktivních, ať už tradičních či nově vznikajících, českých a slovenských společností vyrábějících zajímavé a kvalitní designové produkty. Věřím, že díky obchodním vazbám a mezinárodním developerským aktivitám našich akcionářů dokážeme podpořit naše portfoliové společnosti odpovídajícím způsobem nejen finančně, ale zejména také obchodně a otevřít jim dveře i na trhy za hranicemi česko-slovenského regionu. Rovněž plánujeme rozvíjet úzkou spolupráci s domácími úspěšnými designéry.“

Prostřednictvím Premium Design Group má být ucelen česko-slovenský trh s prémiovým interiérovým i exteriérovým vybavením, který je momentálně stále značně fragmentovaný. Pro řadu domácích společností jsou okolní zahraniční trhy nedostupné, což se má díky jejich partnerství s Premium Design Group změnit. Na portfoliové společnosti skupiny bude kladen nárok, aby splňovaly některá z kritérií nejvyšší kvality, vytříbeného designu, inovativního přístupu, průmyslové tradice a silné značky. Svým zákazníkům musí garantovat použití výhradně kvalitních materiálů, precizní řemeslné zpracování, bezproblémové dodání a prvotřídní zákaznický servis, a to vše s možností individuálního řešení na míru.