Idylka Savannah

Dle realitní kanceláře Engel & Völkers, která triumvirát uvedla na trh s cenovkou 8,9 milionu dolarů, jde o skutečně výjimečnou nabídku na poli high-end nemovitostí. Vězte, že než se ale vůbec jako nerezident dostanete k prohlídce 35 hektarů pozemků, budete muset zažádat o povolení ke vstupu na ultra privátní Hampton Island, jedno z nejúchvatnějších pobřežních míst ve státu Georgia, nedaleko města Savannah. Hlavní motivace holywoodského herce pro koupi této výjimečné nemovitosti je tedy nasnadě – naprosté soukromí pro něj, celou rodinu i pro početnou společnost přátel, kromě hlavního domu totiž pozemek oplývá rovnou dvěma budovami pro hosty.

Komu jeden dům nestačí

Příjezdová cesta přes most na 1618hektarový ostrov se dále line nedotčenými lesy, které jsou rovněž součástí pozemkové plochy. Co jednoznačně přesvědčí o unikátnosti zdejší usedlosti, je naprosto odlišný architektonický styl trojice rezidenčních budov. Místo jako stvořené pro náročného kupce zaměřeného na proměnlivost, ideálně s nemalým okruhem přátel. Na ně a na jakékoli další hosty čeká zhmotněná kombinace slov rustikální a elegantní v podobě Oyster House.

„Chata“ pro hosty

Onen rustikální rozměr Oyster House dodává hned exteriér, na jehož stavbu bylo použito dřevo mořené do černé barvy. Třípodlažní budovu symbolicky nadnáší rozsáhlé verandy stýkající se v srdci domu prostřednictvím štědře řešeného centrálního obývacího atria, které překvapí svým až skandinávsky elegantním zpracováním kontrastního světlého dřeva. Přestože je „pouze“ zázemím pro hosty, Oyster House nabízí plochu celých 930 metrů čtverečních a rozlohou převyšuje ostatní dvě budovy. Pohodlí v něm najdou na dvě desítky hostů v pěti ložnicích, k nimž vede balkon, díky kterému je zachována vzdušnost celého interiéru.

Autentický jižanský styl

Slovo vintage nabývá naprosto jasných fyzických obrysů ve dvojici ložnic. Ty se mohou pochlubit skutečně autentickým kouskem, čekají tu na vás totiž pravé nefalšované palandové postele, na nichž skutečně přespávali námořníci cestující na obchodních plachetnicích. K atmosféře amerického jihu patří typický zvuk jemného vrzání houpacích křesel na verandách. Až se usadíte na jedno z nich v Oyster House, můžete si dosyta vychutnávat výhledy na pozemky korunované vodami řeky North Newport. Je-li řeč o vodním živlu, ten se můžete snažit pokořit z paluby téměř dvanáctimetrové motorové lodi oděné do slušivého mahagonu, která kotví u privátního mola na zdejším pozemku.

Jih proti severu

Element modré krve planety symbolizují i malé cesty vysypané lasturami ústřic, jež propojují cesty mezi třemi nemovitostmi. Jednou z nich se dostanete i k hlavní rezidenční budově, Big House. Dům jako z dob prezidenta Abrahama Lincolna upoutá vaše pohledy bílým průčelím, v němž masivní čtvercové základny podepírají dvojici sedmimetrových klasických dórských sloupů. Elegantní symetrie exteriéru ve stylu antického Řecka je doplněna tabulkovými okny a nezbytnou dvojicí verand na každé straně domu. 560 podlahových metrů zde v podstatě vytváří malé filmové studio, připravené kdykoli na natáčení velkofilmu Jih proti Severu. Reprezentativním příkladem budiž centrální přijímací pokoj laděný do oslepující bílé barvy. Tmavé podlahy z masivu kontrastují s bílými pohodlnými sofa kolem krbu, téměř pět metrů stropní výšky a dekorativní štukování dotváří velkolepou atmosféru i díky osvětlení z několikaramenného lustru. V Big House nechybí samozřejmě ani opulentní jídelna s dlouhým stolem pro 8 hostů. Čtveřice pokojů včetně master bedroom je vybavena vlastními koupelnami. Takzvaný study room herec nečekaně zásobil obdivuhodnou knihovnou.

Konec léta na východě

Zmíněnou hlavní rezidenci, postavenou na míru Johnem Morganem na konci 90. let minulého století, a Oyster House doplňuje poslední nemovitost The Summer Cottage neboli Letní chata, která poskytne chladivý azyl před suchými horky jižanských lét díky kamenným podlahám, rustikálnost ovšem nechybí ani zde při pohledu na přiznané krovy včetně trámů nebo odhalené cihly v kuchyni. Ben Affleck nemovitost pořídil v roce 2003 za 7,1 milionu dolarů a rozhodl se ji opustit v souvislosti s rozvodem s herečkou Jennifer Garner – stěhuje se do Los Angeles, aby byl blíže dětem. Nemusí však truchlit pro trojici na východě, v Pacific Palisades si pořídil neskromnou záležitost se sedmi ložnicemi o 1200 metrech čtverečních, za kterou zaplatil obdobně neskromnou sumu 19,25 milionu dolarů.