Každý kus má svůj příběh

Wabi-Sabi miluje originální kousky s příběhem, kterým dává přednost před okázalými, vyumělkovanými a povrchově krásnými dekoracemi. Je to pravý opak masové produkce, takže pokud si budete chtít zařídit domov ve Wabi-Sabi stylu, vyrazte na bleší trhy, antiky, second-handy nebo prozkoumejte půdu vašich babiček.

V souladu s přírodou

Dřevo, kámen, keramika či beton si ve Wabi-Sabi filozofii drží své místo. Nejlépe pak do ní zapadají doplňky a nábytek v neopracované nebo jen málo upravené podobě. Patina spolu s prasklinkami, škrábanci a vším, co přinesl čas, tak není neobvyklá. Inspirace přírodou se vkrádá i do barevných odstínů, kterým vévodí hnědá, šedá či béžová.

Asymetrie a jednoduchost

Tradiční kritéria krásy se v tomto stylu neuplatní. Wabi-Sabi milovníci vidí krásu v asymetrii, přirozenosti a ve spojení zdánlivě neslučitelného. Vše by mělo působit autenticky a reálně, zapomeňte tedy na promyšlené a na první pohled líbivé koncepce a vyhněte se přílišné organizovanosti.

Méně věcí, více zážitků

Wabi-Sabi interiéry jsou jednoduché i co do počtu kusů. Neměli byste hromadit zbytečnosti, spíše se obklopujte věcmi, ke kterým máte opravdový vztah, a s nimiž se pojí různé zážitky a vaše vlastní příběhy. Prostory tak budou působit vzdušně a čistě a vytvoří při tom pozitivní atmosféru.