„Všechno to začalo v prosinci 1969,“ vzpomíná Mike Kittredge, zakladatel značky. „Bylo mi šestnáct a měl jsem problém: do Štědrého dne zbývalo jen pár dní a já neměl ani vindru. Absolutně jsem netušil, jak pořídit mamince dárek, ale pak jsem dostal nápad. Sesypal jsem svoje dětské voskovky a našel prázdnou krabici od mléka. Pastelky jsem rozpustil v hrnci na sporáku, nalil do kartonu a přidal knot, co jsem si “vypůjčil” ze svíčky v jídelně. Kousky vosku, které z té chuděrky odpadly, jsem přisypal taky a za pár hodin už na kuchyňském stole trůnila moje první svíčka.” Tak začal příběh značky Yankee Candle.

Voňavé svíčky se brzy staly fenoménem. V dnešní době nabízí přes 150 vůní, nepřekonatelnou kolekci svíček a vůní do interiérů a každoročně přichází i se sezónní voňavou kolekcí.

Autentické. Věrné předloze. Odvážné. Dlouhotrvající. Všechny vůně vznikají z přírodních extraktů a esenciálních olejů. Přenesou vás na cesty do důvěrně známých míst i do neznáma, do skutečného světa nebo naopak do kraje snů. Přivonět si můžete k mnoda druhům, od exotického ovoce a květů přes atmosféru každodenních situací až po specifickou vůni slavností a svátků.

Legendární bavlna 

Jednou z velmi úspěšných vůní, která se stala pro Yankee Candle legendární je Clean Cotton-čistá bavlna.  Je to jedna z celoročně nejprodávanějších typů svíček díky své schopnosti dodat interiéru ryzí vůni čistoty, svěže vypraného a vymandlovaného prádla. Clean Cotton-to je sluncem provoněná bavlna, kombinovaná se zelenými tóny, bílými květy a špetkou citrónu. Obsahuje přírodní rostlinné extrakty, je vyrobena z parafínu v nejvyšší potravinové kvalitě a 100% bavlněný knot bez přídavku olova je ručně narovnán.  Vychutnat si její vůni můžete v mnoha podobách svíček, jako vůni do zásuvky i do aromalampy.

17657

Mě osobně vždy nadchnou sváteční vůně. Před Vánoci jsem se stala závislou na skořici s hřebíčkem a vůni perníčků. Svíčky voní opravdu krásně a nevtíravě a vydrží také velmi dlouho. Velký výběr i seznam obchodů seženete na oficiálních stránkách Yankee Candle zde.

757b27cde349a28c34ca9ceefeb04e57

Foto: Archiv značky