Přírodní materiály

Je asi jasné, že prostoru inspirovaném tradičním učením zen buddhismu, budou dominovat přírodní materiály jako je dřevo, kámen, korek či bambus. Jejich úkolem je vnést do domácnosti kousek přírody a zútulnit ji. Právě propojování „vnitřku“ a „vnějšku“ je jedním z podstatných prvků zen stylu.

Barevná umírněnost

Příroda zasahuje i do výběru barev. V hlavní roli zde tedy stojí neutrální barvy a přírodní odstíny vody a země. Vsaďte tedy na béžovou, lehce zelenou či šedou. Jemné barevné tóny mají pomoct uvolnit se, relaxovat a udržet mysl klidnou a otevřenou.

Jednoduchost a kvalita

Potřebujete vyčistit mysl? Tak si vykliďte i svůj domov. Zbavte se věcí, které nepotřebujete a které jen dělají nepořádek. Dejte pryč divoké dekorace a bujaré vzory. Zen styl ladí s jednoduchým nábytkem a pozor, stoprocentně zde vítězí kvalita nad kvantitou.

Harmonie

Harmonie úzce souvisí s předchozím bodem. Obklopujte se pouze předměty, jež vás uklidňují a navozují příjemné pocity. Může to být nějaký obraz, kámen dovezený z dovolené či jiné dílo, ke kterému máte vztah a příjemné vzpomínky. Jde o to nalézt vnitřní harmonii a cestu k sobě samému.