FullSizeRender_2V levém křídle Průmyslového paláce se nachází přehlídka lokálních designérů a značek, z nichž velká většina je věnována sklu. Jednou z těch, které nesmíte přejít, je stánek studia DECHEM, které představuje sklo všemi smysli nebo Sebastiana Kitzbergera & Štěpána Smetanu, kteří vystavují svá svítidla Begining. Jedním z nejnápaditějších stánků, které v openstudiu najdete je instalace šperků Blueberries a stejně tak skvělé jako samotná instalace jsou i kousky z nové kolekce Bloom inspirované květinami.

FullSizeRender_2Velké zastoupení mají na Designbloku také móda a hlavně doplňky. K vidění jsou značky, jako Ether nebo  Milimu se svými minimalistickými taškami, přehlédnout nejde stánek značky Free Circle a jejich neskutečně úžasná kolekce funkčního oblečení na které navrhla módní návrhářka Monika Drápalová. Perfektní stánek má také značka TO TO E návrhářky Hany Zárubové, která je určena dětem. Co se týče doplňků, nejvíce si na své přijdou milovníci brýlí, pro ně tu jsou značka ZEW se svými dřevěnými obroučkami, minimalistické sluneční brýle Lume a do obrouček se pustila také šperkařka Nastassia Aleinikava. Ta si zvolila velmi zajímavý a na omak příjemný materiál, acetát celulózy, jež se podobá plastu, ale je velmi dobře rozložitelný a tudíž ekologický. Což se nám velmi líbí. Udržitelnost je vůbec velkým tématem, kterým se designéři zabývají. K vidění jsou v openstudiu také rozložitelné boty Elišky Kuchtové, šperky ze zbytků elektropřístojů značky Trash made a v sekci Diploma Selection také Ellen Rykkelid vytvářející produkty z čisté celulózy ze slupek brambor, jablek, mrkve nebo trávy vytvořené za pomoci bakterie Xylinium. Zní to možná podivně, ale věřte, že to vypadá skvěle.

Své zastoupení má v openstudiu hojně také papír. Klasická grafická studia jako Studio Činčera nebo Papelote studio, ale i originální papírová přání značky Porigami a úplně úchvatný projekt britské značky James Cropper vyrábějící kelímky na kávu či papírové košíčky na zákusky z recyklovaných skořápek kakaových bobů.

FullSizeRender_2Prostor Superstudia je pak věnován světovým korporacím a velkým firmám a k vidění jsou převážně koupelny, nábytek nebo osvětlení. Právě ze svítidel stojí za povšimnutí instalace Brokis, která představuje svítidla Lucie Koldové. Nás doslova uchvátila oranžová instalace šampaňského Naturally Clicquot a pokud se na Designblok vydáte s malými ratolestmi, jim se nebude chtít z prostoru Ikea, který je opravdu tvůrčí a hravý.