Letošní Vánoce u redaktorky Mii pojali v režii malého Rufina. Podle toho také vypadal poměr dárků pod stromečkem. Neznamená to ale, že by se s manželem odbyli, právě naopak. Nadělili si hlavně rodinnou pohodu a společně strávený čas. A ten je v dnešní době opravdu vzácný.

1-15

Pod stromečkem nesměla chybět první motorka, aby malý motorkář mohl brázdit pokojíček. Bubák je plyšová hračka, kterou Mia nechala pro svého syna zhotovit podle jeho vlastního návrhu. Je jasné, že tvůrci museli mít hodně fantazie, když hledali ve změti čar na výkresu, který malý Rufin pojmenoval “Buba”, ale povedlo se. A Mia z toho hodlá udělat tradici. Plastová žirafa značky Fatra je jednou z nejstylovějších hraček, patřila k manželovo dětství, a tak ji pořídili i synovi. Mia našla pod stromečkem rovněž pár balíčků. Kromě praktických dárků a kosmetiky, které najde asi každá žena, na ni čekala i úžasná minimalistická peněženka a knížka o nejikoničtějších botách historie. To chválím. Inspirace pro články není nikdy dost. S manželem si Mia pořídila kávovar, který jim teď každé ráno předtím, než zazvoní budík, připraví výtečnou kávu. I to se při naší práci a péči o děti mimořádně hodí.

Bez názvu

Naše kolegyně Cristina, která má své kořeny v Itálii, byla z nás asi nejhodnější nebo zkrátka její věk nahrává ještě vysokému počtu dárků. Z její koláže vám na první pohled je jasné, že Ježíšek dobře zná její vášeň pro módu, a tak výběr dárků tomu zcela podřídil. Hlavně její záliba v botách byla patřičně doceněna hned dvěma páry, které nás hodně baví a Cristine jistě budou slušet. Navíc dokonale sladěná kabelka s peněženkou určitě vykouzlila úsměv na tváři u stromečku. A jak být Pařížankou kdekoli jistě zajímá nejen nás Češky, ale očividně i Italky, které jsou svým stylem vyhlášené a rovněž by podobnou knihu s několika tipy mohly vydat. Nebo to bude právě Cristina, která časem bude radit ženám, jak být stále in a to kdekoli a kdykoli?

Untitled-1

A jak byl Ježíšek hodný na mě? Asi jsem minulý rok byla taky moc hodná oproti tomu předchozímu. Hned první dárek jsem nenašla pod vánočním stromečkem k překvapení mých dětí, kteří po vypálení všech prskavek a zazvonění zvonečku, musely nejdříve vyběhnout do patra do ložnice, kde Ježíšek jeden dárek upustil, protože nebyl ochotný se s ním nosit dolů. Byl to léta slibovaný a vymodlený toaletní stolek, který se obratem stal společným místem pro mě i mou dceru, která doufám jednou bude vyprávět svým dětem, jak si u něj líčila rtíky rtěnkou své mámy, stejně jako to já vyprávím jí. Po super rychlém seskočení všech schodů jsme se ocitli u stromečku, který samozřejmě ukrýval nejvíce dárků pro uspokojení dětských dušiček, které po roztrhání veškerého papíru a odtajnění krabic prohlásily, že to byl nejkrásnější den jejich života. Ve finále tato věta se v podstatě stala největším dárkem, který jsem si jako máma mohla o Vánocích přát. Ale i na mě ještě čekalo několik balíčků ukrývající sukni Pinko s délkou midi, která je má oblíbená a knihu, od které se nemohu do této chvíle odtrhnout, Dior New Looks. A nechyběla ani nejdůležitější věc, bez které si dny nemohu ani na okamžik představit a to je plánovací kalendář, který je pro tento měsíc už zcela zaplněný a řídí naši rodinu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Proto musí nést oblíbenou hrdinku mé dcery, princeznu Elsu, aby nás inspirovala k dennímu nahlédnutí a plnění kalendářem předepsaných úkolů. My to tak prostě máme.

VANOCE_Misa

A jak jste byli hodní vy?

Foto: Archiv redaktorek; Archiv firem