Pokud jste šéfredaktorkou on-line magazínu, znamená to vzdát se na týden on-line připojení, abyste si odpočinuli. Bohužel ruku na srdce, kdo z nás v dnešní době dokáže být bez připojení? I když si toužíme odpočinout, máme rádi pocit, že jsme stále nějak připojeni ke kybernetickému světu, který nás propojuje a nechává v obraze. Já se tohoto pocitu musela na týden vzdát. Wifi připojení hned první den pobytu na Lipně selhalo a já zůstala odříznuta od Iconiqu. Naštěstí mi zůstal iPhone, takže přehled o tom, zda články vychází, jsem měla, ale více se přeci jen po telefonu dělat nedalo. Slíbila jsem svým redaktorkám, že jim pošlu pár článků, které jistě z nudy napíši. V tomto ohledu jsem selhala na celé čáře a má redakce mi ukázala, jak lehce nahraditelná jsem. Zvládly to všechny skvěle a já jsem se ujistila, že můj výběr do týmu byl více než excelentní.

Ale zpět k týdnu bez internetu. Je až neuvěřitelné, jak moc jsme závislí. Nebyla jsem jediná, která hned druhý den byla nervózní, že se nemohu připojit. To ráno se na recepci vytvořila fronta nespokojených návštěvníků, kteří marně “bouchali” na tlačítko připojit se a nic se nedělo. Na konci té fronty jsem si řekla, jak zoufalí jsme. Všichni jsme v náruči měli své malé děti a místo abychom trávili čas s nimi, řešíme WIFI???? Otočila jsem se na podpatku (tedy na žabce) a vrátila zpět do chatky, kde jsem zavelela, jdeme si půjčit kolo a vyrážíme na výlet. Užili jsme si fantastický den kolem přehrady. Zjistili, že kolem ní je řada vodníků, které zde někdo zanechal, vyrobil z pařezů, daroval sochu v podobě mořské panny, nebo kde přesně mají tu nejlepší zmrzlinu jahodové a vanilkové příchutě.

Tolik aktivit, které následovaly den po dni, jsme jako rodina nezažili celý rok. Na konci celého pobytu děti prohlásily, že to byla nejlepší dovolená, kterou zažily, a ani to, že nebyly u moře, jim vůbec nevadilo. Strávily týden se svými rodiči na plný úvazek, včetně nočních závodů v bowlingu a následného hraní karet (Černý Petr a Prší). A když děti usnuly? Vrátila jsem se zpět k tiskovým časopisům a na benzinové pumpě jsem si jich hned několik koupila, které jsem nečetla již déle jak rok nebo některé i vůbec v životě. A musím říct, že jejich obsah mě hodně překvapil a vydá to na další celý článek, který pro vás již v tuto chvíli připravuji.

Ten týden bez internetu mi jednoduše ukázal, jak moc nás dnešní doba vlastně zpomaluje a o ty nejlepší zážitky často ochuzuje. Nenechte si je vzít a zkuste alespoň jeden týden v roce vynechat a zapomenout, že nějaký on-line existuje. Zní to asi překvapivě, když jsem šéfredaktorka on-line magazínu, ale na druhou stranu, jsem si návrat k počítači o to více užila a vážím si nyní obojího. Vím, jak skvělé je mít připojení i jak báječné je ho chvíli oželet.

Ale abych nebyla úplná světice. Přeci jen jsem občas na ten svůj mobil utekla a konečně se naučila pracovat s instagramem. Takže jsem se s okolím mohla o ty báječné zážitky z dovolené podělit:-)))

Foto: Soukromý archiv