Vítejte v měsíci, který právě otevřel brány světovým módním týdnům, které nás nechají nahlédnout do barevného podzimu a kruté zimy, která nám stále ještě dýchá na záda. My v redakci Iconiq jsme opět v pohotovosti a připravujeme se na probdělé noci u počítačů, jelikož vše pro vás budeme sledovat on-line prostřednictvím streamingu.

Famózní týden módy v New Yorku již dokryl první kolekce. Vy se denně opět můžete těšit na kompletní módní kolekce, celebrity v prvních řadách, street style i líčení. Ihned poté se přesuneme do Londýna, kam vyráží redaktorky osobně a poté do Milána, kam doufám vyrazím já osobně (i když u mě se nikdy neví, rodina mi to umí zavařit, i když vždy s láskou) a na závěr do snad již předjarní slunné Paříže.

Já osobně se velmi těším se na kolekci Delpozo. Kolekcím této značky jsem před rokem zcela podlehla a kreativita a originalita té podzimní jistě opět nebude chybět. Návrhář Josep Font si skutečně rád hraje s látkou stejně, jako když si malé dítě hraje s nůžkami a papírem. Nikdy nevíte, co z toho vznikne a stejně působí i jarní modely tohoto tvůrce. Redaktorka Monika Kolářová se těší na kolekci Lela Rose, kterou má na starosti návrhářka a romantická duše v jedné osobě. Lela dokáže spojovat tradiční i moderní střihy v zajímavé kousky plné energie, s širokými barevnými paletami a materiály dokáže vykouzlit nádherné sukně v délce nad kotníky. Monika však nezůstává jen u mola, ale vyráží i do ulic New Yorku, kde často vidíme mnohem zajímavější outfity a módní styly než na přehlídkách. Kamila Písaříková se nemůže dočkat trendů v líčení, které rovněž módní týdny odhalí. Zkrátka je se rozhodně znovu na co těšit a po dlouhé odmlce je načase se opět ponořit do světa, který tolik milujeme.

Delpozo

Delpozo inspirace A/W 2015-16

A tím se snadno dostávám k lásce, kterou tento měsíc již pravidelně oslavujeme. Ano, mluvím o Svatém Valentýnovi, který si v naší zemi našel řadu příznivců i odpůrců. Je to sice svátek, který k nám přišel z anglosaských zemí, ale my se těmto novotám příliš nebráníme. A proč taky?! Věta, že si máme lásku vyznávat každý den, je jen pouhým klišé. Nikdo z nás to nedělá a ve shonu, který vládne nejen naší společností, je hezké, když nám kalendář nabídne možnost si své city připomenout. Zkuste být letos originální. Zkuste dokázat svému protějšku, že láska hory přenáší, a že v každé pohádce polibek z lásky princeznám zachránil i život. Vyrazte na valentýnský víkend do hor, skočte padákem ruku v ruce nebo si jen tak sedněte u večeře při svíčkách. Hlavně udělejte to, u čeho vám bude naprosto skvěle. Lásky a času na lásku je stále méně a méně, takže tento víkend, se jí zcela oddejte.

1656348_10201297834508908_1958306734_n1

Láska je věc komplikovaná a nemusí se projevovat jen citem k opačnému či stejnému pohlaví. Často vás láska k “něčemu” zachrání i před tou lidskou. A proto ti, kdo právě 14. února nemají s kým oslavit svátek Svatého Valentýna, by neměli truchlit. Jak zaznělo v seriálu Sex ve městě“We are single and fabulous”. A to vy jistě stoprocentně jste. Jen si dobře uvědomte, co v životě opravdu máte rádi. To, že něco umíte, ještě neznamená, že to i milujete a nesmíte nikdy z toho udělat zbraň proti druhým.

Užijte si s námi tento nejkratší měsíc v roce v módním stylu a zaplaven láskou.

Michaela Hošková

Michaela Hošková

Foto: Profimedia.cz; Soukromý archiv