Ano, vítejte v měsíci, který otevře brány světovým módním týdnům, které nás nechají nahlédnout do barevného podzimu a kruté zimy. My v redakci Iconiq jsme opět v pohotovosti a připravujeme se na probdělé noci u počítačů, jelikož vše pro vás budeme sledovat on-line prostřednictvím streamingu.

Už tento čtvrtek odstartuje jistě jako vždy famózní týden módy v New Yorku pod záštitou slavné automobilky Mercedes-Benz. Můžete se těšit na kompletní módní kolekce, celebrity v prvních řadách, street style i líčení. Ihned poté se přesuneme do Londýna, Milána a na závěr do snad již předjarní slunné Paříže.

Já osobně se velmi těším se na kolekci Delpozo. Jarní a letní kolekce mě na týdnu módy v New Yorku absolutně nadchla svou kreativitou a originalitou. Návrhář Josep Font si skutečně pohrál s látkou stejně, jako když si malé dítě hraje s nůžkami a papírem. Nikdy nevíte, co z toho vznikne a stejně působí i jarní modely tohoto tvůrce. Převážnou část kolekce vytvořil Joseph ve velikosti oversized, která je pro jarní sezonu nezvyklá, a přesto úžasná. Bude v tomto trendu pokračovat i nadále nebo nás opět něčím zcela novým překvapí pro letošní podzim a zimu? Redaktorka Monika Kolářová si již “zamluvila” pro své recenze Monique Lhuillier, Diane von Furstenberg nebo Nicole Miller. Monika však nezůstává jen u mola, ale vyráží i do ulic New Yorku, kde často vidíme mnohem zajímavější outfity a módní styly než na přehlídkách. Kamila Písaříková se nemůže dočkat trendů v líčení, které rovněž módní týden odhalí. Zkrátka je se rozhodně znovu na co těšit a po dlouhé odmlce je načase  se opět ponořit do světa, který tolik milujeme.

A tím se snadno dostávám k lásce, kterou tento měsíc již pravidelně slavíme. Ano, mluvím o Svatém Valentýnovi, který si  v naší zemi našel řadu příznivců i odpůrců. Je to sice svátek, který k nám přišel z anglosaských zemí, ale my se těmto novotám příliš nebráníme. A proč taky?! Věta, že si máme lásku vyznávat každý den, je jen pouhým klišé. Nikdo z nás to nedělá a ve shonu, který vládne nejen naší společností, je hezké, když nám kalendář nabídne možnost si své city připomenout. A proto vám to připomene i náš magazín a potvrdí to, že láska hory přenáší, a že v každé pohádce polibek z lásky princeznám zachránil i život.

Láska je věc komplikovaná a nemusí se projevovat jen citem k opačnému či stejnému pohlaví. Často vás láska k “něčemu” zachrání i před tou lidskou. A proto ti, kdo právě 14. února nemají s kým oslavit svátek Svatého Valentýna, by neměli truchlit. Jak zaznělo v seriálu Sex ve městě…“We are single and fabulous”. A to vy jistě stoprocentně jste. Jen si dobře uvědomte, co v životě opravdu máte rádi. To, že něco umíte, ještě neznamená, že to i milujete a nesmíte nikdy z toho udělat zbraň proti druhým.

1656348_10201297834508908_1958306734_n

Na závěr únorového editorialu bych vás ráda upozornila na žhavou novinku, která se na Iconiq právě dnes objevila. Připravili jsme pro vás Iconiq kvíz. Jsme lidé hraví a často si chceme dokazovat, jak velký přehled máme. Zkuste si prověřit své módní znalosti a možná i vyhrát odměnu, která vždy potěší. Už nyní připravujeme pro vás nový, takže neotálejte.

Užijte si s námi tento nejkratší měsíc v roce v módním stylu a zaplaven láskou.

Michaela Hošková

Foto: soukromý archiv; facebook.com; profimedia.cz