Nejprestižnější modelingová soutěž na světě, do které se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z více než 35 zemí světa, zná nyní jména vítězů pro Českou a Slovenkou republiku. Stali se jimi Marie Sýkorová a Martin Burian za Českou republiku a  Jasmína Símová  a Jakub Janírek za Slovenskou republiku. Vítězové budou reprezentovat své země na světovém finále, kde si TOP 15 finalistů rozdělí garantované smlouvy s agenturou Elite v celkové hodnotě 20.000.000,- Kč.

O nových nadějích světového modelingu rozhodovala porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedly například topmodelky a tváře soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2018 Denisa Dvořáková a Michaela Kocianová, ředitelka scoutingu Elite World Iris Minier či ředitel soutěže Sáša Jány, který o soutěži říká: „Těší mě úspěch finálového galavečera. Hosté si užili tento hudebně-módní večer, který svou krásou rozzářili nádherné finalistky a finalisté. Španělský sál Pražského hradu umocnil exkluzivitu celého prestižního večera.“

Vítězové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2018 pro Českou a Slovenskou republiku mají slibně nakročeno k tomu zazářit na domácí i světové modelingové scéně, což potvrzují světové úspěchy výherců z minulých ročníků soutěže. „Finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR, opět pomohlo odstartovat kariéry mladých modelek a modelů z Čech a Slovenska. Všichni finalisté budou mít možnost navázat na úspěšné kariéry topmodelek jakými jsou Linda Vojtová, Hana Jiříčková, Míša Kocianová, Denisa Dvořáková či Michaela Hlaváčková. Doufám, že postup na světové finále Elite Model Look, které se uskuteční v Londýně, přinese národním vítězům a vítězkám takové možnosti, jako Janě Tvrdíkové, Báře Podzimkové a Evě Klímkové, které se staly světovými vítězkami,“ dodává Sáša Jány, ředitel soutěže.