Marie-Amélie SauvéMarie-Amélie Sauvé
Že neznáte jméno Marie-Amélie Sauvé? To je škoda, protože tato charismatická Francouzka, stylistka, redaktorka magazínu Vogue a módní redaktorka W magazínu, je už dvacet let múzou a spolupracovnicí Nicolase Ghesquiera a velmi inspirativní dámou. Jak sama tvrdí, její styl je poznamenaný Paříží kde vyrůstala, její architekturou a také dobrým vínem. Její styl je velmi ženský, málokdy se pustí do výstředností, ale přesto vypadá pokaždé jinak. Základem jejího šatníku je černá a šedá barva, šaty a sukně nebo slimky. To vše doplňuje perfektně střiženými kabáty a výraznou obuví.

Screen shot 2015-11-07 at 2.32.04 PMCamilla Nickerson
Do módní branže se Camilla dostala už v 15 letech, kdy se setkala s módní redaktorkou britského Vogue Sophií Hicks. Pak podle svých slov už jasně věděla co chce v životě dělat. A povedlo se, téměř třicet let pracuje jako stylistka, ať už pro Céline nebo Calvina Kleina, také jako redaktorka Vogue,  I-D, The face a dalších světových časopisech. A proč se nám líbí její styl? Protože je nenucený a odvážný. Tahle téměř padesátiletá dáma vypadá mladistvě, nebojí se nosit ponožky v pantoflích a nejčastěji ji potkáte v oversize kouscích, pánském obleku bez košile, úzkých kalhotách a hlavně s teniskami na nohou. Přesto vypadá žensky a její lehce rozcuchané mikádo jí dodává mladistvost.

Screen shot 2015-11-07 at 2.50.48 PMCarine Roitfeld
Bývalá šéfredaktora francouzského Vogue a zakladatelka CR Fashion Book Carine Roitfeld je žena, na kterou se nezapomíná. Od mládí se řídí heslem Yvese Saint Laurenta, že žena potřebuje jen černý svetr a černou pouzdrovou sukni, a nutno říci, že jí to vychází. V jejím šatníku je jen málo jiných kousků, než je právě pouzdrová sukně, perfektně střižená sáčka a kabáty, černý svetr, kůže a také kožešina na kterou tahle vyznavačka sexy rockového stylu nedá dopustit. Když už se někde objeví v jiné než černé barvě, bude to pravděpodobně některá ze základních barev, bílá, béžová a šedá, sem tam je rozsvítí žlutou nebo růžovou. Je to pak její obrovské charisma, co dodává oděvům tu závěrečnou tečku. No řekněte, hádali byste jí jedenašedesát let?