Chanel : Front Row - Paris Fashion Week - Haute Couture S/S 2014Tilda Swinton
Britská herečka Tilda Swinton je pro mě osobně ztělesněním chameleona. Její androgynní vzhled jde ruku v ruce s jejím minimalistickým vnímáním módy. Dokáže se tak proměnit v anděla, působit neskutečně žensky a sexy, ale i tvrdě mužsky. Je jedno jakou barvu a délku vlasů má, její styl je famózní, nevtíravý a přesto originální. Miluje pánské prvky i éterické ženské kousky, které kombinuje do úžasných outfitů, aniž by potřebovala extravagantní výstřelky odhalující naprosto vše. A proto je opravdovou dámou.

Franca+Sozzani+Pinko+Bag+Ethiopia+Cocktail+RtbNFb2AIsYlFranca Sozzani
Šéfredaktorka italského Vogue působí jako holčička, přestože už oslavila 66. narozeniny. A to důvod, proč je pro mě jednou z módních ikon. Její mladistvý styl nepůsobí pitoreskně ani komicky, nehoní mladost nevkusem a plastikami, ale stylem, jež jí neskutečně sedí.

Inès de La FressangeInès de La Fressange
Osmapadesátiletá Inès de La Fressange je módní návrhářkou a modelkou, která v 51 letech šla přehlídku Jeana Paula Gaultiera nebo Chanelu. Ostatně v 80. letech bývala múzou samotného Karla Lagerfelda, tak proč ne. Její styl je směsicí aristokratického šarmu a francouzské elegance okořeněné nenuceností milovnice pohodlí.

elle_charlotte_gainsbourgCharlotte Gainsbourg
Francouzská herečka a zpěvačka má styl v krvi, vždyť její matkou je Jane Birkin a otcem charismatický Serge Gainsbourg. Charlotte se ale s údělem módní ikony poprala po svém. Často vypadá, jakoby právě vstala, vlasy jen tak prohrábla prsty a oblékla si to, co zrovna našla povalovat se na zemi. Nám se to zdá úžasné, nenásilné a inspirativní.

Zdroj foto: Archiv