Polka dots

Princezna Diana byla známá svými extravagantními módními kreacemi. Na důležitých setkáních se objevovala v zajímavých modelech, které neopomněla doplnit elegantními klobouky či jinými doplňky. V 80. letech si při jedné příležitosti vzala puntíkované přiléhavé šaty s ramenními vycpávkami. Nechyběl klobouk ani boty ve stejných tónech. Kate Middleton o mnoho let později vzdala Dianě několikrát hold právě svými outfity. Například v roce 2013, kdy vynesla puntíkované šaty z Topshopu při příležitosti otevření studia Warner Bros v Londýně.

 

Barevný kostýmek

Elegantní dámské obleky nosila princezna Diana velmi často, konkrétně oranžový kostým sepnutý v pase úzkým černým páskem s elegantní sukní ke kolenům a černou kabelkou Dior patří k Dianiným nejpamátnějším outfitům. Kate Middleton se nechala inspirovat a oblékla podobný look v červené barvě od italské návrhářky Luisy Spagnoli.

 

Růžové šaty a extravagantní klobouk

Princezna Diana měla růžovou velmi v oblibě, což ostatně dokazuje mnoho oufitů v této barvě. Růžové šaty s bílými puntíky doplněné o růžový klobouk působily nejen v 80. a 90. letech romanticky a originálně zároveň. Celo-růžovým lookem od Alexandra McQueena překvapila i Kate Middleton na slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour v roce 2017. Nechyběl ani růžový klobouk od oblíbeného návrháře celé královské rodiny, Philipa Treacyho.

 

Šaty s florálním motivem

Florální motivy jsou obecně mezi veřejností velmi oblíbené. Ani princezna Diana jim neunikla. Světle modré šaty s květinovým potiskem na sobě měla v roce 1981 během zkoušky svatebního obřadu s princem Charlesem. Kate Middleton si šaty podobného střihu a motivů oblékla k dvacátému výročí úmrtí princezny Diany. Náhoda?

 

Černý kabát, klobouk a květiny 

11. listopadu se ve Velké Británii slaví Remembrance Day. Kate Middleton se v roce 2017 rozhodla obléct podobně, jako roku 1993 princezna Diana právě v onen památný den. Obě vynesly dvouřadý černý kabát se zlatými knoflíky, extravagantní klobouk a tři červené květiny připnuté u levé klíční kosti.

Zdroj: Harpersbazaar.com.au