5 momentů, kdy se Kate Middleton oblékla stejně jako princezna Diana

/ Redakce

Princezna Diana byla módní ikonou, která inspirovala (nejen co se oblékání týče) mnoho žen po celém světě. Ani Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge, není výjimkou. Ačkoliv mají obě unikátní styl, našli jsme několik momentů, kdy Kate oblékla podobné modely, jako před lety princezna Diana.

Polka dots

Princezna Diana byla známá svými extravagantními módními kreacemi. Na důležitých setkáních se objevovala v zajímavých modelech, které neopomněla doplnit elegantními klobouky či jinými doplňky. V 80. letech si při jedné příležitosti vzala puntíkované přiléhavé šaty s ramenními vycpávkami. Nechyběl klobouk ani boty ve stejných tónech. Kate Middleton o mnoho let později vzdala Dianě několikrát hold právě svými outfity. Například v roce 2013, kdy vynesla puntíkované šaty z Topshopu při příležitosti otevření studia Warner Bros v Londýně.

 

Barevný kostýmek

Elegantní dámské obleky nosila princezna Diana velmi často, konkrétně oranžový kostým sepnutý v pase úzkým černým páskem s elegantní sukní ke kolenům a černou kabelkou Dior patří k Dianiným nejpamátnějším outfitům. Kate Middleton se nechala inspirovat a oblékla podobný look v červené barvě od italské návrhářky Luisy Spagnoli.

 

Růžové šaty a extravagantní klobouk

Princezna Diana měla růžovou velmi v oblibě, což ostatně dokazuje mnoho oufitů v této barvě. Růžové šaty s bílými puntíky doplněné o růžový klobouk působily nejen v 80. a 90. letech romanticky a originálně zároveň. Celo-růžovým lookem od Alexandra McQueena překvapila i Kate Middleton na slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour v roce 2017. Nechyběl ani růžový klobouk od oblíbeného návrháře celé královské rodiny, Philipa Treacyho.

 

Šaty s florálním motivem

Florální motivy jsou obecně mezi veřejností velmi oblíbené. Ani princezna Diana jim neunikla. Světle modré šaty s květinovým potiskem na sobě měla v roce 1981 během zkoušky svatebního obřadu s princem Charlesem. Kate Middleton si šaty podobného střihu a motivů oblékla k dvacátému výročí úmrtí princezny Diany. Náhoda?

 

Černý kabát, klobouk a květiny 

11. listopadu se ve Velké Británii slaví Remembrance Day. Kate Middleton se v roce 2017 rozhodla obléct podobně, jako roku 1993 princezna Diana právě v onen památný den. Obě vynesly dvouřadý černý kabát se zlatými knoflíky, extravagantní klobouk a tři červené květiny připnuté u levé klíční kosti.

Zdroj: Harpersbazaar.com.au