5 tipů, jak udržet vaše oblečení co nejdéle při životě

/ Redakce

Slow fashion je už nějakou dobu dost propírané téma. Kromě toho ani nás už nebaví neustále kupovat nové věci jen proto, že nám svetr vydrží pouze půl sezóny. Jak to tedy dělat, aby vaše oblečení zůstalo při životě co nejdéle a vy se každý měsíc nemuseli loučit se svým oblíbeným kouskem?

1. Čtěte a prohlížejte care labely

Mnoho lidí je stříhá, nebo v lepším případě ignoruje. Jenže oni tam nejsou jen tak, opravdu mají svou funkci. To, že svetr máte prát pouze na 30°a ve studené vodě není pouhý výmysl výrobců ale skutečný fakt, který vaše oblečení zachrání.

custom-wash-instructions-soft-satin-ribbon-washing-labels-baby-clothes-print-care-label-3-5-cm

2. Neperte zbytečně

Ruku na srdce – většina z nás pere až příliš zbytečně. Například bundu, která s vámi včera večer byla v baru a lehce načichla kouřem. Toho se navíc jen tak vypráním nezbavíte. Pro tyto případy si pořiďte pohlcovače pachu, nebo dejte přes noc bundu vyvětrat ven na vzduch.

3. 40°je nových 60°

Podle průzkůmu je vaše prádlo vypráno stejně na 40° jako na 60° jen s tím rozdílem, že je to k vašemu oblečení šetrnější.


Shirts hanging in rack in store

4. Zapínejte zipy

Při praní prádla nezapomínejte zapínat všechny zipy. Rozepnutá mikina nebo poklopec u kalhot můžou svými ostrými drážkami zatrhnout a poškodit další prádlo.

5. Střídejte boty

Pokud často a dlouze řídíte, není od věci si pořídit jedny boty pouze na ježdění a přezouvat se. Zamezíte tak popráskání a “ochození” vašich oblíbených bot

zdroj : pinterest