Inaugurační den místy působil jako předávání cen Grammy. Lady Gaga zazpívala hymnu v haute couture modelu Schiaparelli navrženém Danielem Roseberrym. Červenou hedvábnou sukni doplnilo kašmírové sako v navy odstínu a kromě symbolických barev přidala zpěvačka i zlatou brož s holubicí symbolizující mír.

Neutrálnější kolorit pak pro své pěvecké vystoupení zvolila Jennifer Lopez, která si oblékla kompletní outfit od labelu Chanel. Bělostné kousky zdobily flitry a J. Lo si dokonce odvážně obula sandály na platformě s otevřenou špičkou od značky Jimmy Choo.

Ženy americké politiky nastoupily ve statement šatech ještě jasněji. Viceprezidentka Kamala Harris si oblékla kousky hned od dvou mladých afroamerických návrhářů. Na samotné inauguraci předvedla sytě fialový outfit Christophera Johna Rogerse, který minulý rok získal ocenění CFDA American Emerging Designer of the Year. Fialový odstín symbolizuje spojení modré a červené, tedy demokratů a republikánů, a je rovněž jednou z barev sufražetek, které bojovaly za práva žen a jejich zapojení do politických procesů. Kamala se později převlékla do outfitu od Sergia Hudsona.

I Michelle Obama se zúčastnila inaugurace a stejně jako Kamala Harris se rozhodla podpořit mladého afroamerického návrháře Sergia Hudsona, když si oblékla kabát, overal a pásek v intenzivním švestkovém tónu se zlatými detaily z jeho dílny.

Manželka Joea Bidena, Dr. Jill Biden, slavnostně přišla ve výrazném, optimisticky modrém tvídovém kabátu a šatech s perlami a krystaly Swarovski značky Markarian. Outfit navržený Alexandrou O’Neill ladil i s rouškou a vše dovršily lodičky Jimmy Choo v podobném světle modrém tónu.

Svým outfitem doslova zazářila i Amanda Gorman, která byla pověřena, aby napsala a přečetla vlastní báseň. Své dílo s názvem The Hill We Climb přednesla v kompletním outfitu od Prady, přičemž nejvíce pozornosti se dostalo sytě žlutému kabátu a červené saténové čelence. Ani Amanda si nevybrala kousky náhodně. Kabát si vzala poté, co jí ho dříve pochválila Jill Biden. Na prst si navlékla prsten s ptáčkem v kleci, který odkazoval na Mayu Angelou, stejně jako již zmíněný kabát, a náušnice, které jí věnovala Oprah.