1) Kvalitní džín, které vám perfektně sedí

Najděte si ty svoje. Zjistěte, který střih vám sedí, je vám pohodlný a nejvíce vám sluší. Tohle je dobré vědět, protože si tím ušetříte spoustu starostí při nakupování. Až najdete ty svoje, kupte je ve více barvách. Koukněte se na kapsy, nohavice, šířku poutek na pásky, udělejte pár dřepů a na chvíli si v nich sedněte. Pokud vám vše vyhovuje a sedí, jděte do nich. A ano, opravdu je dobré si je koupit o něco těsnější, klidně o číslo, onosí se a povolí, vytvarují se přesně podle vašeho těla a budou vám sedět jako druhá kůže.

denim

2) Kvalitní kabelka

Tohle je rozhodně kousek, který potřebujete. Do kvalitní kabelky se vyplatí investovat a pro váš šatník je to nezbytný kousek. Čím jednodušší, tím lepší. Opravdu popřemýšlejte o tom, kolik jste ochotná za takovou věc dát, jaký střih, barvu a materiál užijete nejvíce. Pamatujte, že chcete, aby vám vydržela co nejdéle, ideálně roky. Vyhněte se trendovým kabelkám, barvám které omrzí, snadno poničitelným materiálům (semiš) a výraznému kování. Není již sice podmínkou, že se stříbrná nemůže kombinovat se zlatou, pokud ale budou spony co nejmenší a nevýrazné, usnadní vám to kombinování. Příliš mnoho kovových prvků na kabelce se může tlouct s páskem, nebo sponami na botách. Pokud bude kabelka čistá, bude se hodit ke všemu.

bag

3) Skvělé sako

Každý potřebuje alespoň jedno perfektní sako. Takové, které se bude hodit ke všemu, jak k elegantním kalhotám s košilí, tak k potištěnému tričku s džínami. Univerzální kvalitní kousek se vám ve skříni nikdy neztratí. Skvělé kousky najdete v secondhandech.

blazaer

4) Ta vaše červená rtěnka

Najděte si svoji barvu. Není to jen tak, musí to být barva, která na vás sice vypadá skvěle, ale zároveň váš obličej neutopí a nebude působit příliš dominantně. Je to věda. Zajděte se poradit s odborníky do parfumerií a výběru věnujte čas. Jděte se zeptat vícekrát, vezměte si vzorky, vše co bude potřeba, dokud nenajdete tu jedinou.

lipstick

5) Krém na všechno

Najít si ty svoje kosmetické zázraky ještě před třicítkou vám ušetří jednak spoustu vrásek a hlavně spoustu peněz. Je dobré vědět, co pro vás funguje, co vaší pleti sedí, které značky jsou ty vaše a které produkty jsou pro vás svatými grály. Experimentujte, dokud je vaše pleť mladá.

creme

6) Podpatky

Ani to, že jste ještě studentka, by nemělo být omluvou toho, že nevlastníte podpatky. Pro začátek nemusíte pořizovat žádné drahé. Vyzkoušejte si, které podpatky jsou vám pohodlné. Naučíte se v nich chodit a když je budete nutně potřebovat, budou po ruce. Kupte je, i pokud je zatím nepotřebujete, alespoň se vyhnete impulsivnímu nákupu na poslední chvíli. Věřte nám, že pokud se naučíte perfektně chodit na podpatcích v mládí, ve stáří jako když najdete. heels

Foto: Pinterest