Protože není bota jako bota, našli jsme pro vás 7 absolutně nejtrendovějších stylů bot, které by tuto sezónu neměly chybět ve vašem botníku. Stačí si jen vybrat a nebo ještě lépe, pořiďte si je všechny.

hbz-fw2015-shoe-trends-patchwork-5-burberry-clp-rf15-6494Patchwork
Patchwork je textilní technika, kdy se spojují různé druhy materiálů a potisků a vzniká jakýsi barevný “mišmaš” s jasnou pointou. Teď zapomeňte na patchworkové deky ze sekce DIY rukodělných stránek, inspiraci spíše hledejte v 70. letech a na fotografiích z mládí našich maminek.  Nosí se pestrobarevné kozačky, lodičky i pánská perka a čím více barev a vzorů, tím lépe.

Kožešiny
S ubývajícími stupni na teploměru se zvyšuje touha po teplých botách. Letos by vás mohly zahřát kožešinky nejen uvnitř, ale také na svrchní straně bot. Designéři se letos rozhodně nebáli popustit uzdu své fantazie a tak se na molech zimních přehlídek procházely modelky nejen v chlupatých sněhulích, které vládnou zimě už po několik sezón, ale i střevíčcích a lodičkách, mokasínech nebo kozačkách. Mít chlupy je etos zkrátka trendy.

Fendi

Kontrasty
Jednou z myšlenek zimní sezóny je “Dvě jsou lepší než jeden” a tím se řídí i další trend v oblasti bot, který pracuje s kontrasty. jedná se o kontrasty barev, ale také materiálů,  jako například hladké kůže a kožešiny či textury krokodýla. Trend ideální pro milovnice elegance, které ovšem nechtějí zapadnout v davu vyznavaček prosté černé.

Výšiny
Dramatickým trendem jsou kozačky sahající do půlky stehen, které jsou jako druhá kůže. Je pravdou, že si takové boty může dopřát jen málokterá žena, ale pokud mezi ně patříte, neváhejte ani minutu. Boty ve stylu Jane Fondové ve filmu Barbarella jsou totiž hodně sexy.

Salvatore Ferragamo

Metalický lesk
Pamatujete na “Zlaté hromnice” z filmu Bota jménem Melichar? Metalické boty jsou dalším hitem sezóny a je jedno jestli se bude jednat o kozačky nebo třeba tenisky, hlavní je, aby od nich nešel odtrhnout zrak.

Z pánského botníku
Chcete-li být trendy, sáhněte do botníku svého muže a k dívčím šatům i džínům obujte Chelsea boty, oxfordky nebo mokasíny se střapci. A pokud si na to troufnete, oblečte do nich barevné ponožky.

Mary Jane
Že nevíte o co se jedná, když se řekne boty Mary Jane? Jedná se o střevíce na širokém podpatku, které mohou působit trochu oldschoolově, ale o to vlastně jde. Navíc jsou velice pohodlným kompromisem mezi nízkými botami a podpatky.