Modelka, herečka a ikona Lauren Hutton se dnešním dnem stává nejstarší ženou, která se kdy objevila na titulce časopisu Vogue. Tento měsíc ji šéfredaktor italské mutace časopisu Emanuele Farneti, dal na první stranu speciálního čísla věnovaného ženám nad 60 let. Lauren Hutton je dlouhodobě rekordmankou v počtu titulních stran. Zatím má na kontě 27 amerických titulek a 13 z ostatních světových mutací. Její jméno se tak navždy zapíše do historie.

Po loňském úmrtí dlouhodobé šéfredaktorky jedné z nejkreativnějších a nejodvážnějších mutací Vogue Fracescy Sozzani, převzal vedení časopisu Emanuel Farneti.  Slavná Franca za doby svého působení vydala například číslo věnované plastickým operacím, drogám, domácímu násilí a také lidem tmavé pleti a silnějším postavám. Farneti hodlá ve stopách slavné šéfredaktorky pokračovat. Ani on se nebojí dělat odvážná rozhodnutí a vykročit z davu. To dokázal i aktuálním číslem.

Jak Farneti říká, otázka už dnes není, zda vysoký věk právě teď zažívá v módě zlaté časy. Móda se prostě snaží o co nejvyšší míru inkluzivity a rozmanitosti, a to se kromě různých typů postav, etnicit, genderové příslušnosti a fluidity týká také věku. O trendu se již hovořit nedá. Jedná se zkrátka o posun celého průmyslu.

To je vidět jak v kampaních módních domů, tak i na molech. Rozdílnost je to, co teď chtějí všichni vidět. Lidé jsou dnes dlouho mladí a rozhodně nechtějí slyšet, že si život nemůžou užívat i ve stáří. Zákazníci navíc nestojí o to být omezováni, škatulkováni a chtějí mít pocit maximální autenticity. Dokonalé a vyumělkované už zkrátka netáhne.

Poprvé v historii si tak můžeme koupit “Timeless Issue” (nadčasové vydání), které je věnováno ženám starším 60 let. V čísle se objevila například také slavná modelka Iman (62). Má být ukázkou toho, že věk je prostě jenom číslo a záleží jen na vás, jak se cítíte.

Možná, že jsme svědky revoluce, která posune módní průmysl zase trošku jiným směrem.