Alber Elbaz: 14 let skvostů Lanvin

/ Redakce

Přiznám se, že Lanvin pod vedením Albera Elbaze byl mou láskou, toužila jsem po jeho asymetrických šatech s koženými detaily z roku 2011 či podzimních kostýmcích z roku 2009 a v poslední době bych si z jeho kolekcí vybrala snad všechno. A tak není divu, že jsem zprávu o o jeho odchodu téměř oplakala. Jeho 14-ti leté působení na postu kreativního ředitele módního domu Lanvin bylo úžasné, okouzlující a inspirativní.

spring 2016Izraelský návrhář Alber Elbaz dokáže perfektně pracoval s kontrasty lesku a matu, řasením, ale i takovými materiály jako je kůže, kožešina a kov. A to tak, že ani na vteřinu nemáte pocit kýčovitosti či prvoplánovité sexuality a přesto jsou jeho modely okázalé a vyzývavé, ženské a dominantní. Navíc si tento třiapadesátiletý podsaditý chlapík s brýlemi, dokáže hrát, to je vidět jak na jeho barevných akcentech, tak i na hravých a roztomilých detailech, korálcích či mašlích. A proto je velká škoda, že chtě nechtě musel ze svého kreativního postu odejít.

Nám jen zbývá doufat, že se brzy usadí na nějaké jiné módní židli a “jeho Lanvin” padne do dobrých kreativních rukou. A tady je rekapitulace mých oblíbených Elbazových kousků.