Není tomu poprvé, kdy se pokusil Alexander Wang zabrousit do sektoru šperků. Již párkrát spolupracoval s módními domy Gaua Repossi a Betony Vermon. Nechyběly také četné kousky navržené pro Balenciaga.

“Vždycky jsem chtěl tvořit šperky, ale nikdy jsem se necítil, že mám k tomu správnou příležitost. Navíc jsem byl hodně zaneprázdněný. Po nastoupení do módního domu Balenciaga času bylo ještě méně, ale tam jsem také poprvé dostal šanci na mých špercích pracovat,” řekl v jednom z rozhovorů pro WWD Alexander Wang.

Balenciaga : Runway - Paris Fashion Week Womenswear Fall/Winter 2015/2016

Zatím kolekce obsahuje pouze několik kousků inspirovaných undergroundovým punk rockovým stylem. Heslem jsou bezesporu řetězy! V kolekci nechybí výběr ze dvou barev kovů řetězových náušnic, ani sympatický náramek s pozlaceným zámkem. Všechny kousky bylo možné obdivovat již na předešlém módním týdnu v New Yorku. Návrhář ovšem slibuje, že kolekci ještě o pár kousků v nejbližší době obohatí. Nám nezbývá nic jiného, než počkat na příval nových šperků, které budou skrývat důvtip a nespoutaného mladého ducha.

alexander-wangZdroj: WWD