Právě dnes bude díky skupině H&M módní svět zase o něco bohatější. V Londýně totiž otevírá první obchod s kvalitní módou, Arket. Takzvaný vlajkový obchod najdete na Regent Street a v příštích týdnech a měsících by k němu měly přibýt další, které H&M plánuje otevřít ve větších městech po celé Evropě. V Česku se zatím otevření obchodu bohužel nechystá.

Arket bude nabízet kousky s o něco vyšší cenou než jeho mateřský H&M a zaměřovat se bude na kvalitní, minimalistické a nadčasové oblečení, které by vám měly vydržet na věky. Následuje tak vlnu nového a odpovědného přístupu k módě. Zákazníci chtějí módu, která bude dražší, ale stále dostupná, vydrží jim déle než jednu sezonu a bude také šetrná k životnímu prostředí.

O něco podobného se snaží skandinávské řetězce COS nebo & Other Stories, které také patří do skupiny H&M. Estetika Arketu je tak trochu mixem mezi těmito dvěma značkami.

Jásat tedy budou především všichni milovníci minimalistické módy. Už z ukázek jejich nadcházející kolekce je jasné, že se můžeme těšit na jednoduché střihy, přírodní materiály a univerzální, pohodlné kousky, které můžeme nosit po celý rok.

V Arketu seženete také pánskou módu a kosmetiku, dokonce si v jejich kavárně můžete dát i (prý výbornou) kávu a dokonale si tak u nakupování odpočinout. Mělo by to být místo bez shonu, nepořádku a stresu. Tak uvidíme. My už se nemůžeme dočkat.

 

242017-167 – Department 2 Women Type 42 Outerwear Product 242017 Material 167 Wool twill #ARKET

Příspěvek sdílený ARKET (@arketofficial),

242014-169 – Department 2 Women Type 42 Outerwear Product 242014 Material 169 Melton wool #ARKET

Příspěvek sdílený ARKET (@arketofficial),

234028-420 – Department 2 Women Type 34 Dresses Product 234028 Material 420 Viscose – Slightly fitted dress, flared from the waist, made from high-twist viscose crêpe. The all-over floral print is based on an original artwork from the archive of Francois Ducharne’s silk firm and drawing studio, active between 1920 and 1960. Ducharne’s patterns and silks were originally created for designers such as Schiaparelli, Givenchy and Chanel, and some of the studio’s most important works coincided with the Art Deco movement of the late 1920s and early 1930s. Renowned for their beauty and technical innovation, the fabrics were collaborative works between Paris artists and Lyon weavers, often inspired by flowers, foliage and abstract shapes. The Ducharne archive is a collection of 12,000 original artworks and artist proofs. #ARKET

Příspěvek sdílený ARKET (@arketofficial),