Jakub Polanka nám při své poslední přehlídce, kterou jsme viděli na jaře, připomněl, že se nemusíme držet jen nudné černé. Barevné punčocháče jsou plnohodnotným módním doplňkem a opět se vrací do módy. Nosit je ale tak, aby to vypadalo vkusně a ne jako náhodná věc, kterou jste vytáhly ze skříně, není úplně snadné.

Jakub Polanka při své poslední přehlídce použil barevné punčocháče novým a nečekaným způsobem.

Barevné punčocháče prožívaly období své největší slávy v 60. letech. Proto rozhodně nešlápnete vedle, pokud je zkombinujete s outfitem v tomto stylu. Díky áčkovým mini šatům skvěle vyniknou!

60. léta barevným punčocháčům sluší.

Módní návrháři letos používají barevné punčocháče jako součást monochromatických looků – zkuste je tedy doplnit outfitem v podobných barvách nebo použijte ladící kabelku či šátek.

 

 

Punčocháče nejsou úplně subtilní prvek, a proto se skvěle hodí na takzvaný colour blocking. Vyberte si několik různých barev, přičemž se vůbec neřiďte klasickými kombinacemi, a ty si na sebe oblékněte na velkých kouscích.

 

Pozornost věnujte také botám. Trendem je nosit barevné punčocháče do otevřených bot na podpatku. Barva může být stejná nebo naopak kontrastní. Vyhněte se černým a hnědým botám na zavazování.

Když mluvíme o barevných punčocháčích, nemůžeme zapomenout na Blair Waldorf ze seriálu Gossip Girl. Pro její look byly pestré punčochy nezbytností a její outfity jsou stále aktuální i v roce 2017.

A jakým klišé se letos při nošení barevných punčoch vyhnout? Punčocháče by neměly být jediná barevná věc, kterou máte na sobě. Vyhněte se klasickému kombu áčková sukně – halenka – cardigan – klobouk a zapomeňte i na rádoby „retro“ šaty z 50. let.