Basic pruhy

Bílé košilové šaty se světle modrými pruhy představují prvoplánovou, avšak nestárnoucí volbu. Koneckonců existuje důvod, proč je tato kombinace populární – vypadá prostě dobře. Šaty doplňte černým páskem, sandály a červenou rtěnkou a look je hotový.

Bílé mini

Dlouhá košile nebo krátké šaty? Na názvu nezáleží. Jedná se o základ ležérního outfitu, který se hodí na víkendové večírky i chození po městě. Nemusíte šetřit s doplňky, jednoduchý střih a čistě bílá barva snese výrazný náhrdelník i podpatky.

Krátký denim

Ke košilovým šatům se dobře hodí bílá nebo pastelové barvy, ale tmavomodrý denim dodá outfitu na serióznosti. Když k němu přidáte doplňky se zlatými detaily a černý svetr nebo sako, budete připravená do práce i na večeři.

Casual romantika

S dlouhými rozevlátými šaty s rozparkem v ulicích zazáříte – k tomu stačí sandálky bez podpatku a mini kabelka, čímž vytvoříte super jednoduchý a zároveň výrazný look. Ještě nedbale uvázaný pásek a je to!

Nekonvenční střih

Prostor pro originalitu se najde vždy. Netradiční střihy můžete obléknout třeba na vernisáž nebo jinou významnější událost. To však neznamená, že extravagance nepatří k běžnému nošení – košilové šaty nemusí být jen basic!

Kde je seženete?

Návrháři nám nabízejí spoustu variant tohoto basic kousku. Záleží jen na vás, jakou preferujete délku, barvu, výstřih, vzor nebo další zdobení. A když nebudete moct vybrat jen jedny košilové šaty, věřte, že jich rozhodně unosíte víc!

Foto: StarStyle, Pinterest, BrandAlley, Net-a-porter