Berlin Fashion Week: Kdo letos zazářil?

/ Redakce

Paříž, Londýn, New York a Miláno si drží titul hlavních měst módy, Berlín je však pomalu začíná dohánět. Zatímco velké módní domy často zůstávají konzervativní, berlínský fashion week se soustředí na inovace, udržitelnost a kreativitu. A protože noční život je velkou součástí města, inspirují se jím také návrháři. Jaké kolekce nás nejvíce zaujaly?

Hugo Boss

Hugo Boss se stal mezinárodně uznávaným módním domem, kořeny má ale právě v Berlíně. Tam minulý týden značka představila svou kolekci pro jaro a léto 2019, kterou propojila s historií města. Přehlídku uspořádala v působivé industriální hale Motorwerk, která dříve sloužila jako jedna ze základen berlínské techno scény. Samozřejmě nemohly chybět ledvinky, lesklé košile a trendy bílé tenisky.

Lutz Huelle

Na elektronickou hudbu odkazoval také berlínský návrhář Lutz Huelle, který přehlídku uspořádal v legendárním klubu Berghain. Molu dominoval starodávný třpytivý lustr a stejně tak blyštivé materiály. Ty Lutz Huelle kombinoval převážně s černou a červenou barvou a překvapivě také s denimem.

Rebekka Ruetz

Návrhářka Rebekka Ruetz se nedrží jen minimalistických černých outfitů – doplňuje je kreativními vzory, výraznými barvami a také zapamatovatelným potiskem. Jedním z nich byl nápis “Make Love Great Again”, sarkastická variace na známý slogan “Make America Great Again”.

Neonyt Berlin

Není to módní dům, ale rovnou celý koncept. Neonyt sdružuje udržitelné a eko značky a ty poté na fashion weeku představuje společně s konferencemi a přednáškami. Platforma si pro prezentaci vybrala halu Kraftwerk, další industriální prostor, který se chystá proměnit v globální sídlo udržitelné módy. Držíme palce!

Foto: FIV Magazine