Michaela Hošková, šéfredaktorka

Výčet must have redakce Iconiq začnu u sebe. I já mám svůj letní seznam, i když léto jako máma dvou dětí budu trávit asi odlišně než zbytek redakce. Nicméně i já jsem podlehla trendy pantoflím, kterým, jak se dočtěte níže, neodolaly ani redaktorky. Zkusila jsem jedny a do týdne už měla troje v botníku. Jejich pohodlnost je zkrátka v létě nenahraditelná a výběr je skutečně široký, takže o žádných nudných pantoflích tu nemluvíme. U pohodlí zůstanu i co se oblečení týká. Zcela jsem podlehla oversize šatům, které chrání mou kůži před spálením, ale díky jejich volnosti se v nich nepotíte. Kromě oblečení k létu jednoduše patří něco praktického. Po několika stresových dovolených s naším autistou jsem se donutila už nyní zakoupit plážový stan, který ho snadno oddělí od ostatních a umožní trochu soukromí pro jeho myšlenky. Slunečník se neosvědčil, tak to letos zkusíme jinak. Ale kdyby ani to nezabralo, pak mám poslední must have, skvělý recept na margaritu od mé oblíbené designérky Tory Burch:-).

Karolína Fialová, redaktorka

Karolínu trendy týkající se bot často míjí obloukem, ale ten letošní jí nahrál přímo do karet. Ze všech plochých balerín nebo sandálů po dlouhém chození jen bolí nohy, nezná proto nic pohodlnějšího než staré dobré pantofle. Navíc by ji nikdy nenapadlo, že mohou s vhodným outfitem vypadat dobře. Chuť kávy Karolína vždy milovala, a když jí rodiče v dětství občas dovolili ochutnat tu ledovou, kterou v létě popíjeli na chatě u vody, byla šťastná. Pocit výjimečnosti situace se proto vrací pokaždé, když si ji někde dá. Znalci by podle ní velkou radost neměli, ale kombinace kávy, ledu, mléka a cukru pro ni znamená léto. Praktičnost je pro Karolínu v tomto období (a vlastně i ve všech ostatních) nejdůležitější. V tenkých overalech s krátkými nohavicemi většinou není takové vedro a vítr, na rozdíl od sukní a šatů, s nimi ani nehne. Vypadají elegantně a zároveň hravě.

Tereza Spilková, redaktorka

Terezin must have jsou letos chlupaté pantofle. Zamilovala si je už v zimě a teď konečně přišel jejich čas! Nemusí být praktické, hlavně aby byly výrazné a zajímavé. Třeba jako tyhle z Manga. Ochranný faktor je pro Terezu důležitý. Letos používá 50 na celé tělo i obličej. Má velmi bílou kůži spálí se vždycky hned první den, co zasvítí sluníčko. Letos se rozhodla, že bude svojí kůži pořádně chránit, protože SPF je naprostá nezbytnost, pokud chcete mít zdravou a krásnou kůži. Kniha od Aleny Mornštajnové Hana. Prý je to dokonalost sama a Tereza se už nemůžu dočkat až si jí přečte. Posledním must have je cool a pohodlné tričko, které se hodí ke všemu. Na léto ideální kousek. A nezapomeňte, že letos v létě musí být roztrhané!

Nikola Páleníčková, redaktorka

V životě se Nikola snaží řídit heslem “Dobrodružství nečeká”, a i proto se toto léto vydává na dobrodružství po horách, po indických, tedy Himalájích a na Island. Její must have tedy není možná moc trendy a lifestyle, ale spíš praktické. Rozhodně jí na cestách nemůže chybět kvalitní opalovací krém s vysokým UV faktorem, momentálně se zamilovala do Clarins opalovacího krému s UV 50 a bez oleje, takže nenechává mastný dojem ani pocit. Vedle krosny si s sebou bere menší batůžek, který nejenže vypadá dobře na fotkách, ale je i skladný a praktický. No a posledním must have kouskem jsou brýle. Bez nich se neobejdu v žádném ročním období, natož pak v létě. Nikola se snaží i v nejhorších cestovatelských podmínkách cítit a vypadat jako člověk a brýle jí k tomu dost často dopomáhají, díky bohu, jak sama říká.

Silva Arsenie, redaktorka

Mezi letní must have Silvy patří  rovněž jednoznačně pantofle. Ať už se jedná o klasické Birkenstock, nebo o ty na podpatku. Vypadají skvěle k džínám, cullotes a rovněž šatům. Vlastně naprosto ke všemu. Ale hlavně – na rozdíl od klasických sandálek a podpatků jsou ultra pohodlné. Na svém letním seznamu má taktéž parfém parfém Neroli Portofino Acqua od Toma Forda. Ten jí díky vůni citrusů a ambry připomíná vůni moře v Provance. Samozřejmě stejně jako každé léto, se ani tohle neobejde bez litrů okurkovo-mátové limonády.