BOTTEGA VENETA: ART OF COLLABORATION

/ Redakce

Milujete módu, fotografie a značku Bottega Veneta? Pak ve vaší knihovně nesmí chybět kniha s názvem BOTTEGA VENETA: ART OF COLLABORATION, která je k dostání v butiku v Pařížské ulici.

Bottega-Veneta-Art-of-Collaboration-Book-800x942Kniha oslavující čtrnáctiletou spolupráci módního domu Bottega Veneta a kreativního ředitele Thomase Maiera je opravdu skvostným kouskem.  Na 656 stranách najdete 1000 černobílých a barevných fotografií těch nejvěhlasnějších jmen jako Peter Lindbergh, Annie Leibovitz nebo Steven Meisel, kteří pro módní dům nafotili kampaně.

Výběr umělce ztvárňujícího sezónní kampaň je podle Maiera stejně důležitý, jako samotný proces tvorby kolekce, jako výběr textilií, vzorů a barevnosti. Teprve vše dohromady totiž tvoří dokonalý celek. A to je důvod, proč spolupracuje jen s těmi nejlepšími.“Vždy se snažím přemýšlet, jak konkrétní kolekce sedne konkrétnímu umělci a odtud pramení jeho výběr. Taková spolupráce má pak smysl pro nás i pro samotného tvůrce,” říká kreativní ředitel módního domu Bottega Veneta a dodává, že práce s různými umělci představuje pokaždé novou výzvu.

Zdroj foto: Bottega Veneta