Po stopách Audrey Hepburn

Foto: Profimedia

Že jste o značce Oliver Goldsmith ještě neslyšeli? Velký chyba! Možná již několik žijete v mylném přesvědčení, že legendární brýle, se kterými Audrey Hepburn “snídá” u Tiffanyho, jsou brýle značky Ray Ban nebo Dior. Ale omyl lávky! Jedná se o brýle Oliver Goldsmith. Odkaz věhlasné značky, kterou dále proslavili John Lennon, Grace Kelly, Sophia Loren či Michael Caine, po dvaceti letech oživila pravnučka zakladatele Claire. Pakliže milujte klasiku, rozhodně byste měli nějaký model této značky vyzkoušet. A je úplně jedno, zda se zhlédnete ve velkých plastových brýlích či nestárnoucích lennonkách.

Foto: OpticLab

Zrcadlově a rockově

Foto: Pinterest

Milujete zrcadlovky a nádechem extravagance? Pak si určitě zamilujete aktuální kolekci brýlí Dior. Zatímco dříve jsme sluneční i dioptrické brýle ladily s outfitem, dnes nemusíte nutně jít jen do monochromatických odstínů. Jedním z nejvíce napodobovaných modelů této značky je So Real. Brýle vynikají nápaditým tvarem, kdy nejsou spojené přímo na nose, ale až na čele. Tento atypický tvar nesluší všem, vyplatí se ho proto určitě vyzkoušet. Miluje je například blogerka Chiara Ferragni či Rihanna.

Foto: OpticLab

Výrazné nadočnice

Foto: Profimedia

Jak nosit kulaté obroučky s výraznými vrchními částmi? To nám nejlépe na modelu Fendi předvedla úchvatná Olivia Palermo. Metalickým odstínům, zejména pak stříbrné a zlaté, podzimní sezóna více než přeje. Kovové brýle také po několika sezonách, kdy prim hrál především plast, hlásají svůj velký návrat. K výrazným metalickým brýlím volte neutrální zbytek – Olivia ke zlatým brýlím oblékla jednoduché bílé tričko a kožený chocker. A svěží look je rázem na světě!

Foto: OpticLab

Velké brýle s kudrnatými postranicemi

Foto: Pinterest

Brýle od Prady jsou opravdovou ikonou. Jsou hravé a snadno zapamatovatelné díky výrazným postranicím. Objevily se ve všech fashion editoriálech prestižních módních časopisů. V kampani módního domu v nich úžasně vypadala zrzavá kráska a tvář značky Jessica Chastain. Oblíbily si je také trendsetterky typu sester Olsenových či latinskoamerická herečka a manželka Ryana Goslinga Eva Mendes. Vyzkoušejte je také vy!

Foto: OpticLab

Cat Eye

Foto: Profimedia

Trend kočičích očí je naprostým evergreenem. Vyzkoušet ho ale můžete i trochu jinak. Třeba v podání úchvatných kousků od Miu Miu. A jaký model nás naprosto uchvátil? Ten s želvovinovými obroučkami! Snoubí se v něm totiž provokativnost a uhlazenost zároveň. A co k takovým brýlím nosit? Inspirujte se u Mirandy Kerr!

Foto: OpticLab

Vsaďte na univerzálnost

Foto: Pinterest

Krásné sběratelské kousky jsou sice jedna věc, ale alespoň jeden solidní základ byste v repertoáru měli mít. Značka Persol možná patří k těm méně veřejně známým, ale módní nadšenci si k ní cestu našli i u nás. Tvary obrouček totiž vyhovují současné hipsterské vlně. Vybírat můžete ze základních barev, ale i z aktuálních žíhaných modelů. Brýle Persol miluje Brad Pitt nebo Kristen Stewart. Moc dobře totiž ví, že bez kvalitních univerzálních brýlí se neobejdou.

Foto: OpticLab

 

Brýle jmenovaných značek zakoupíte v prodejnách OpticLab