BYREDO: Když svět vůní expanduje do světa módy

/ Redakce

Miluju Byredo! Tyhle vůně jsou společně s hudbou CocoRosie tím jediným, tedy kromě mého muže a syna, o čem s jistotou mohu říci, že to miluji a nikdy se to nezmění. A tak není divu, že jsem doslova vyjekla radostí, když jsem zjistila, že Ben Gorham se pustil i do světa módních doplňků a vyrazil dobýt trh se svými koženými doplňky.

tkByredo je velmi netradiční značka a její zakladatel Ben Gorham rovněž. Tenhle  potetovaný vystudovaný malíř a bývalý basketbalový hráč s indickými kořeny, se jednoho dne rozhodl tvořit parfémy a v roce 2006 s nimi dobyl svět vůní. A stejně tak náhle se rozhodl dobýt i ten módní se svými koženými kabelkami.

“Hledal jsem způsob, jak přidat své práci nový rozměr. Luxus toho, že máte svou vlastní značku je to, že jí můžete psát svůj vlastní příběh. A já se zamiloval do kůže, když jsem s ní začal pracovat cítil jsem to, co už jsem necítil léta. Byl to velmi emocionální a vzrušující proces,” řekl o svém rozhodnutí Ben Gorham.

byredo_141111_127999_jpg_6420_north_1160x_whitePrvní kolekce cestovních tašek, kabelek, batohů a peněženek Byredo se jmenuje Nécessaire de Voyage, je vyrobena z přírodní kůže v podzimních tónech černé, hnědé a béžové. Je naprosto věrná tradici značky, má v sobě stejnou kočovnou esenci, minimalismus a nevtíravost a hlavně je úžasná, úžasná a ještě jednou úžasná.

Zdroj foto: Archiv značky