leisurewear-ethan-james-green-02Hari Nef
Transgender modelka a herečka Hari Nef (22) se v pondělí stala hvězdou pánské přehlídky Gucci v Miláně. Kreativní ředitel značky, Alessandro Michele si ji vybral pro její androgynní vzhled, který je jakousi lávkou mezi tím mužským a ženským, po které chce značka Gucci přecházet. Mladá modelka je v současnosti velice žádaná, nedávno se stala první transgender modelkou, jež podepsala smlouvu s agenturou IMG. Ta zastupuje takové hvězdy, jako je Kate Moss, Gisele Bundchen nebo Gigi Hadid. A proč si agentura vybrala právě ji? Zřejmě proto, že se Hari nebojí jakékoli práce, ať se jedná o předvádění pánské či dámské módy.

Andreja Péjic
Srbská modelka Andreja Péjic (24) je jednou z nejslavnějších transgender modelek. Ještě jako blonďatý Andrej předváděla svatební šaty pro Jeana Paula Gaultiera nebo zářil v kampani na spodní prádlo obchodního domu Hema. Jako Andrea si pak pořídila tmavší barvu vlasů a stala se první transgender modelkou v kampani kosmetické značky Make-Up For Ever.

288C5D8200000578-3076396-Plus_size_stunner_Tess_Holliday_said_she_wants_to_challenge_soci-a-1_1431338504958Tess Holliday
Momentálně jedna z nejslavnějších plus-size modelek se jmenuje Tess Holliday (30), měří 165 centimetrů a váží 118 kilo. Přesto je profesionální modelkou, má za sebou několik kampaní a objevila se dokonce i na stránkách italského Vogue, coby jedna ze šesti nejžádanějších plus-size modelek.

Shaun Ross
V dětství se mu smály, teď je jedním z nejslavnějších modelů. Shaun Ross (24) je prvním albínským modelem, pravidelně předvádí na světových Fashion Week, mimo jiné také pro Jeremyho Scotta. Podle všeho je tento mladík z New Yorku čerstvým větrem v módním světě.

Melanie Gaydos
Sedmadvacetiletá modelka Melanie Gaydos trpí vzácnou genetickou nemocí, která zapřičinila abnormality v jejím fyzickém vzhledu. Přestože nemá vlasy ani zuby, stala se Melanie velmi žádanou modelkou, dostala se před objektivy známých fotografů, loni předváděla svou první přehlídku pro Ninu Athanasiou a letos se chystá na New York Fashion Week.

tumblr_ne2jbnvhp91rrnn7po1_500Winnie Harlow
Winnie Harlow (21) je v poslední době velmi známou modelkou. I přes svůj handicap, kdy její kůži postihla nemoc vitiligo, se stala tváří kampaní Diesel nebo Desigual, objevila se na stránkách nejslavnějších módních magazínů a přehlídkách slavných designérů.

Důkazem toho, že módní svět je velmi tolerantním místem, je fakt, že letošní NYFW budou mezi “obyčejnými” modelkami chodit také “jiné” modelky. Mezi nimi například Rebekah Marine, která se narodila bez pravé ruky a používá bionickou protézu, Madeline Stuart, modelka s Downovým syndromem nebo Jillian Mercado jež je upoutána na invalidní vozík.

Zdroj foto: Archiv

Hari Nef