couture_fall_2012_20132_jpg_7773_north_499x_whiteKdyž Raf Simons nastupoval na post kreativního ředitele módního domu Dior, kladl si za cíl, vnést do kolekcí znovu emoce, které se podle jeho slov od devadesátých let postupně vytrácely. Teď, když stojíme na konci Simonsovi kapitoly v Dioru, můžeme i říci, že se mu jeho předsevzetí podařilo naplnit. Emoce legendárnímu módnímu domu opravdu vrátil.

Tyrone-Lebon-Oct-2012-vogue-24feb14-b_426x639Raf Simons nepředstavil svou tvorbu jen na módních molech, ale ta stránkách nejprestižnějších módních časopisů a hlavně na jejich obálkách. A těch titulních stran nebylo zrona málo. První Simonsovu fashion story časopisu Vogue nafotila modelka Jourdan Dunn a měla v ní bílé šaty z kolekce Fall/Winter 2012-2013 a k nim stříbrné tenisky. Zatím poslední titulní stranu v šatech Dior vytvořených pod vedením již bývalého kreativního ředitele, nafotila v květnu modelka Emiilia Clarkea.

Simonsovu kouzlu podlehla během jeho působení v Dioru nejedna celebrita. Jeho oděvy oblékaly na červených kobercích i na stránkách časopisů.

Zdroj fotek: Archiv, archiv Vogue