Cesta Rafa Simonse v Dioru: Od začátku do konce plná emocí a krásy

/ Redakce

Odchod Rafa Simonse z módního domu Dior, který sám návrhář potvrdil na konci minulého týdne, jsme už oplakali. Teď je čas nejen spekulovat o tom, kdo jej v křesle kreativního ředitele vystřídá, ale i na to, co všechno za ty více jak tři roky u Diora předvedl.

couture_fall_2012_20132_jpg_7773_north_499x_whiteKdyž Raf Simons nastupoval na post kreativního ředitele módního domu Dior, kladl si za cíl, vnést do kolekcí znovu emoce, které se podle jeho slov od devadesátých let postupně vytrácely. Teď, když stojíme na konci Simonsovi kapitoly v Dioru, můžeme i říci, že se mu jeho předsevzetí podařilo naplnit. Emoce legendárnímu módnímu domu opravdu vrátil.

Tyrone-Lebon-Oct-2012-vogue-24feb14-b_426x639Raf Simons nepředstavil svou tvorbu jen na módních molech, ale ta stránkách nejprestižnějších módních časopisů a hlavně na jejich obálkách. A těch titulních stran nebylo zrona málo. První Simonsovu fashion story časopisu Vogue nafotila modelka Jourdan Dunn a měla v ní bílé šaty z kolekce Fall/Winter 2012-2013 a k nim stříbrné tenisky. Zatím poslední titulní stranu v šatech Dior vytvořených pod vedením již bývalého kreativního ředitele, nafotila v květnu modelka Emiilia Clarkea.

Simonsovu kouzlu podlehla během jeho působení v Dioru nejedna celebrita. Jeho oděvy oblékaly na červených kobercích i na stránkách časopisů.

Zdroj fotek: Archiv, archiv Vogue