Chino pants

Jeden z nejpopulárnějších střihů – Chinos – mohou být jak pánské, tak dámské. Tradiční barva takových kalhot je béžová, nosí se ale i ve všech ostatních. Bývají vyrobené buď z bavlny nebo z mixu syntetiky a bavlny a často se nad kotníky přehýbají. Tento styl se začal používat v polovině 19. století jako součást britských a francouzských armádních uniforem.

Flared pants

Někteří je nenávidí, někteří se těšili, až se vrátí. Zvonáče. Když přišly do módy skinny kalhoty, zvonové takřka vymizely. Dnes jsou ale přece jen čas od času na ulicích k vidění a nikdo si už neťuká na čelo, že se onen člověk zasekl v roce 2008. Například modelka Karlie Kloss na ně nezanevřela a ráda je nosí v džínové podobě.

Daisy Dukes

Velmi krátké džínové šortky bývají označované jako Daisy Dukes podle postavy z amerického seriálu osmdesátých let The Dukes of Hazzard. Daisy Duke hrála Catherine Bach a v seriálu proslavila právě tento typ kalhot.

Daisy Duke, seriálová postava

Palazzo

Obzvlášť oblíbené jsou v létě tzv. Palazzo pants, dlouhé, široké kalhoty z lehkých a vzdušných materiálů. Mohou být šité například z žerzeje nebo hedvábí. Fotografie letního street stylu se jimi jen hemží.

Overal

Devadesátkový denimový trend se vrátil už před několika lety a stále setrvává. Česky bychom tyto kalhoty mohli nazvat jako lacláče. Když se řekne overal, můžeme tím myslet také oblečení z jiných materiálů než džínoviny a bez typického zapínání na fotografiích výše. Variant existuje opravdu mnoho, jak co se týče materiálu nebo délky nohavic, tak střihu.

Boyfriend jeans

Takzvané boyfriendy asi netřeba dlouze představovat. Jedná se o kalhoty z džínoviny „pytlovitého“ typu. Mohou být s vysokým i nízkým pasem a s různou mírou volnosti. Vypadají dobře zvlášť s jednoduchými bílými nebo černými topy a se sakem či koženou bundou.

Žerzejové kalhoty

Tento materiál se nepoužívá jen u Palazzo pants, ale i u obyčejných žerzejových kalhot, které napodobují střih Chinos, ale nejsou z bavlny. V tenkém žerzeji není takové horko, tyto kalhoty jsou tedy ideální například pro letní večery, kdy už v krátkých sukních nebo šatech začíná být trochu chladno.