Christopher Bailey odchází z Burberry

/ Redakce Foto: Accessories Magazine

Christopher Bailey po 17 letech končí na pozici kreativního ředitele značky Burberry. Ze svého postu odstoupí po 31. březnu 2018. Do konce roku 2018 pak bude ještě firmu částečně podporovat, poté odejde úplně.

Baileyho nástupce zatím není znám, proces náboru začal teprve včera. Přesto se objevují první spekulace, kdo by za něj mohl žezlo v Burberry převzít. Novou kreativní ředitelkou by se totiž údajně mohla stát Phoebe Philo ze Céline. Ta už v minulosti spolupracovala s Marcem Gobbettim a v posledních týdnech se objevily domněnky, že by měla ze Céline odejít.

Bailey začal ve společnosti pracovat v roce 2001 a v roce 2014 se stal kreativním i výkonným ředitelem. Právě díky němu se z Burberry, původně malé firmy, stala jedna z největších módních značek současnosti. Tento rok převzal post výkonného ředitele Marco Gobbetti a Bailey se věnoval pouze návrhům. Módní kritici jsou vůči budoucnosti značky po Baileyho odchodu skeptičtí.

„Pevně věřím, že jsou nejlepší dny Burberry stále před námi a že společnost bude stále růst a růst díky strategii, kterou jsme vyvinuli, a výjimečnému talentu Marca,“ vyjádřil se Christopher Bailey. Podle jeho slov se těší na nové projekty, ale zároveň chce Burberry nadále podporovat. Baileyho postupný odchod z Burberry bude společnost celkem stát asi 10 milionů liber na jeho odměnách.