Baileyho nástupce zatím není znám, proces náboru začal teprve včera. Přesto se objevují první spekulace, kdo by za něj mohl žezlo v Burberry převzít. Novou kreativní ředitelkou by se totiž údajně mohla stát Phoebe Philo ze Céline. Ta už v minulosti spolupracovala s Marcem Gobbettim a v posledních týdnech se objevily domněnky, že by měla ze Céline odejít.

Bailey začal ve společnosti pracovat v roce 2001 a v roce 2014 se stal kreativním i výkonným ředitelem. Právě díky němu se z Burberry, původně malé firmy, stala jedna z největších módních značek současnosti. Tento rok převzal post výkonného ředitele Marco Gobbetti a Bailey se věnoval pouze návrhům. Módní kritici jsou vůči budoucnosti značky po Baileyho odchodu skeptičtí.

„Pevně věřím, že jsou nejlepší dny Burberry stále před námi a že společnost bude stále růst a růst díky strategii, kterou jsme vyvinuli, a výjimečnému talentu Marca,“ vyjádřil se Christopher Bailey. Podle jeho slov se těší na nové projekty, ale zároveň chce Burberry nadále podporovat. Baileyho postupný odchod z Burberry bude společnost celkem stát asi 10 milionů liber na jeho odměnách.