Coachella a Cardi B: Jaké fashion trendy se zrodily ze současné popkultury?

/ Redakce

Módní trendy nevznikají pouze na přehlídkových molech. Filmy, seriály, celebrity nebo festivaly – to vše dokáže s představami návrhářů zamávat. A nebo je naopak uvést do praxe ještě dříve, než jdou kolekce do prodeje. Které oblasti pop kultury se proměnily v trendsettery?

Cat Eye

Americká rapperka Cardi B se stala celebritou díky svým rapovým dovednostem a není pochyb, že se svými téměř 23 miliony followerů na Instagramu ovlivňuje módní trendy. V březnu vydala album Invasion of Privacy a nejvýraznějším prvkem coveru alba jsou právě brýle ve tvaru cat eye. Trend zaručen.

Batika

Batikované oblečení jsme mohli zaznamenat na přehlídkách pro podzim/zimu 2018, festival Coachella ho však do praxe uvádí každoročně. Dubnový svátek hudby slouží jako zahájení šňůry letních festivalů a zároveň jako módní barometr – co se nosí v americké poušti, zůstane trendem po celou sezonu.

Preppy styl

Dokonce i deník Guardian uznává kultovní filmy Mean Girls a Heathers jako legitimní módní inspiraci. Oba snímky jsou plné krátkých skládaných sukní, sak a halenek s límečky. Následovníkem se nyní stal film Thoroughbreds, který takzvaný preppy styl prezentuje v modernější verzi.

Udržitelná móda

Sustainable fashion už dávno není okrajovou záležitostí. Globální hnutí s názvem Fashion Revolution udržitelnou módu každým rokem popularizuje a poukazuje na pracovní podmínky, ve kterých zaměstnanci tvoří oblečení pro módní řetězce. Aktuálně probíhá Fashion Revolution Week, díky němuž můžete v různých městech na světě navštívit přednášky a workshopy zaměřené na etickou stránku módního průmyslu. Tleskáme!

Foto: Cosmopolitan, ABC Radio Australia, Allure