Podle WWD Alber Elbaz neukončil spolupráci ze své strany jako Raf Simons. Odchod návrháře způsobily patrně silné neshody mezi charismatickým izraelským designérem a hlavní akcionářkou Shaw-Lan Wang a výkonnou ředitelkou Michele Huiban.

Návrhář vyprázdnil svou kancelář již v úterý ve večerních hodinách, ale samotný kreativní tým se o odchodu svého šéfa dozvěděl na včerejší odpolední poradě, kde dle dostupných informací tekly slzy proudem a všichni se domáhali informací, jaké jsou další plány Albera Elbaze. Ten své tiskové vyjádření zatím nevydal. Mělo by se tak stát v nejbližších hodinách a my vás určitě budeme informovat, protože je jasné, že s evropským módním trhem se dějí zásadní změny, které vnáší nejistotu do budoucna.

12011209_10153763689946940_8270017221268409253_n

Designér pouze zanechal dopis svým kolegům, kterým upřímně poděkoval za báječných 14 let spolupráce. Jeho odchod mimo jiné okamžitě nastartoval spekulace, že by se mohl stát kreativním ředitelem značky Dior a nahradit tak Rafa Simonse. O toto místo je již jednou ucházel a to v době odvolání Johna Galliana. Bohužel právě smlouva se značkou Lanvin mu to neumožnila. Nyní je situace jiná a po Ricardo Tiscim (Givenchy), o kterém začala mluvit novinářka Suzy Menkes, se dostává do popředí zájmu Alber Elbaz. Který z nich uspěje nebo zda to bude někdo třetí, nám jistě ukáží blízké dny.

Jen se obávám, že to svým způsobem bude z bláta do louže, protože zda i tentokrát stojí za odchodem tlak na designéra ze strany majitele, pak to u Diora nebude jiné. Z luxusních značek se stává i dle slov slavné a vysoce uznávané Suzy Menkes “fast fashion” a ta má jednoduše vražedné tempo, které vydrží jen silní jedinci myslící více na obchod než originalitu, kreativitu a hledání té správné inspirace.

Foto: Profimedia.cz