Zorganizujte si šatník

Nepřehledný nebo špatně zorganizovaný šatník je kámen úrazu číslo jedna. V takových případech se pak často stává, že po roce objevíte “nové” kousky, o kterých jste do této chvíle nevěděli. Oblečení můžete roztřídit dvěma způsoby. Podle barevné škály, nebo podle produktů. Pokud je váš šatník pestrobarevný, bude se vám hodit první varianta. Naopak pokud patříte mezi majitele takzvaného “all black” seřaďte si věci podle kategorií. Od triček, topů, košil, svetrů, bund až po kabáty. Uvidíte, jak rychle a přehledně se budete ve skříni orientovat.

Udělějte čistku

Pokud je vaše skříň opravdu plná a přesto nemáte co na sebe, znamená to jediné – zbavit se všech nepadnoucích kousků. Bez milosti dejte pryč vše, co jste na sobě neměla více než jeden rok. Stejně tak jako “hubnoucí šaty”, které jsou o tři čísla menší s nadějí, že do nich zhubnete. Budou vás jen zbytečně frustrovat.

Mějte po ruce SOS outfity

Na hektická rána, kdy máme minimum času nebo zkrátka nemáme chuť a náladu nad něčím přemýšlet, se hodí takzvané SOS outfity. Předem si připravte takové kousky, ve kterých se cítíte vždy dobře a hodí se za každé situace. Ty si klidně pověste na levou stranu vašeho šatníku tak, aby byly okamžitě po ruce. Záchrannými outfity často bývají klasické černé šaty, které můžete obout jak k teniskám, kozačkám nebo botám na podpatku. Stejně tak overal, padnoucí džíny, bílé tričko a sako nebo pánský oblek.

Přizvěte na pomoc i mimosezónní outfity

Máte pocit, že máte nedostatek zimního oblečení? Zkuste prohledat i mimosezónní kousky a zkombinujte je s těmi aktuálními. Třeba takové letní šaty vypadají skvěle i přes kalhoty.

Poslední záchrana

Myslete na to, že následující doplňky vás zachrání vždy, za každé situace, a to i v tom nejnudnějším outfitu. Které to jsou? Rudá rtěnka, velké sluneční brýle, boty na podpatku nebo výrazný doplněk.