Její představení se odehrálo po letech bez pompézní módní přehlídky a i počet modelů značně klesl. Kolekce byla představena v rámci dní, kdy nákupčí vyráží do metropolí nakupovat zboží pro další sezonu. Vedoucím kreativního týmu se stala Michela Kalb, která publiku vysvětlila záměr Pre-Fall kolekce. Celá linie se nese v uvolněnější atmosféře, méně naškrobené a především orientované na skutečnou ženu. Při návrzích designéři mysleli na obyčejnou ženu, jak by ona sama sestavila svůj osobitý outfit. Na jednotlivých modelech je uvolnění zřejmé, mladistvost a pomalý ústup od Rafa Simonse.

13_DIOR

Barevná paleta se drží teplých odstínů. Nechybí tradiční obleky s dlouhými úzkými kalhotami. Nemůže chybět ikonický Bar Jacket Christiana Diora a nechybí ani vzpomínka na Rafa Simonse v podobě latexových kalhot. Kalhoty jako takové nám současný kreativní tým nabízí hned ve třech stylech a to ultra těsné ze strečových materiálů, nebo naopak s vysokým pasem, které nás hodně baví a to hned ve dvou různých délkách.

28_DIOR

Podzim si nelze představit bez kvalitního kabátu, který ani v kolekci Dior neopomněli. Kašmír v podobě velbloudího odstínu je nepřekonatelný a vždy módní. Ani kabáty doplněné o perleťové knoflíky nelze přehlédnout. Rovněž vrstvení hraje velký prim této linie. Kožené mini šaty doplněné o krajku a oblečené přes teplý svetr tvoří dokonalý outfit, který nudný podzim zcela rozbíjí.

15_DIOR

Co se doplňků týče, tam je změna v designérovi asi nejvíce patrná. Z vysokého a vždy velmi originálního podpatku se vracíme zpět na zem. I když ani elegance nechybí, jen se drží trochu při zemi. Kabelky se drží relativní jednoduchosti. Ozdob značně ubylo a návrat ke klasice a historii je patrný.

20_DIOR

Jisté je jedno. Kreativní tým Dior bez výrazné designérské tváře si vede dobře a jeho profesionalita je zřejmá. Teď už se všichni nemůžeme dočkat dne, kdy předvede kompletní podzimní a zimní kolekci, ale především toho, jak kolekci představí. Zda udrží onu pověstnou pompéznost Johna Galliana či Rafa Simonse, nebo se vrátí k absolutní jednoduchosti.

Foto: Dior