Na inspiraci světem umění letos vsadil Dior, hlavní předlohou totiž byla práce experimentální umělkyně Niki de Saint Phalle (1930-2002). Tato filmařka, malířka a sochařka se stala jednou z mála žen, kterým se v té době dostalo uznání. Přehlídka se konala v Musée Rodin, kde měl každý host na židli položenou feministickou esej. Ta se zabývala nedostatkem ženských autorek v muzeích a galeriích.

Přehlídka Yves Saint Laurent proběhla přímo pod Eiffelovou věží. Místo feministické eseje ale měli návštěvníci na sedadlech položenou kartičku s citátem Pierra Bergé, zmiňovaného spoluzakladatele značky. V překladu zněl takto: “Možná je to šílená láska. Láska dvou šílených lidí.” Věta odkazovala na jeho blízký vztah s tehdejším partnerem, samotným Yves Saint Laurentem.

Ready to wear show módního domu Valentino se sice držela klasických pastelových barev, občas ale byly na mole k vidění i odvážnější odstíny. Například křiklavě růžová nebo výrazně rudá – a princeznovské šaty typické pro couture nahradily hravější střihy.

Ale oproti jedné přehlídce mohou ty předchozí působit přinejmenším nudně. Značka Balenciaga totiž převzala vzala “Crocsy” – symbol ošklivosti a praktičnosti zároveň – a vytvořila z nich boty na platformách. Už se také těšíte, až s nimi na jaře zaplaví blogerky Instagram?

WHEN YOU’VE GOT GARDENING AT 10 BUT THE PARTY STARTS AT 11 ? @balenciaga @crocs

Příspěvek sdílený Dazed Fashion (@dazedfashion),

Chcete si užít fashion week v Paříží na vlastní kůži a navíc z pohodlí vašeho obýváku? Od 18:30 si totiž můžete pustit stream z přehlídky Louis Vuitton!