Dior, Saint Laurent… Jak to vypadalo na molech v Paříži?

/ Redakce Foto: Vogue, Dazed and Confused

Módní maraton se blíží ke konci a Paříž bývá zlatým hřebem – oblečení zde představují jedny z nejsledovanějších značek. Tak jako se přehlídka Versace v Miláně ohlížela za bratrem Donatelly, Anthony Vaccarello, který nyní tvoří pro Yves Saint Laurent, kolekcí uctil jednoho ze zakladatelů slavného módního domu. Ale k vidění toho bylo samozřejmě více. Podívejte se na to nejlepší, co pařížský fashion week přinesl!

Na inspiraci světem umění letos vsadil Dior, hlavní předlohou totiž byla práce experimentální umělkyně Niki de Saint Phalle (1930-2002). Tato filmařka, malířka a sochařka se stala jednou z mála žen, kterým se v té době dostalo uznání. Přehlídka se konala v Musée Rodin, kde měl každý host na židli položenou feministickou esej. Ta se zabývala nedostatkem ženských autorek v muzeích a galeriích.

Přehlídka Yves Saint Laurent proběhla přímo pod Eiffelovou věží. Místo feministické eseje ale měli návštěvníci na sedadlech položenou kartičku s citátem Pierra Bergé, zmiňovaného spoluzakladatele značky. V překladu zněl takto: “Možná je to šílená láska. Láska dvou šílených lidí.” Věta odkazovala na jeho blízký vztah s tehdejším partnerem, samotným Yves Saint Laurentem.

Ready to wear show módního domu Valentino se sice držela klasických pastelových barev, občas ale byly na mole k vidění i odvážnější odstíny. Například křiklavě růžová nebo výrazně rudá – a princeznovské šaty typické pro couture nahradily hravější střihy.

Ale oproti jedné přehlídce mohou ty předchozí působit přinejmenším nudně. Značka Balenciaga totiž převzala vzala “Crocsy” – symbol ošklivosti a praktičnosti zároveň – a vytvořila z nich boty na platformách. Už se také těšíte, až s nimi na jaře zaplaví blogerky Instagram?

WHEN YOU’VE GOT GARDENING AT 10 BUT THE PARTY STARTS AT 11 ? @balenciaga @crocs

Příspěvek sdílený Dazed Fashion (@dazedfashion),

Chcete si užít fashion week v Paříží na vlastní kůži a navíc z pohodlí vašeho obýváku? Od 18:30 si totiž můžete pustit stream z přehlídky Louis Vuitton!