Pátek bude patřit druhému ročníku nákupního večera v Pařížské ulici. Do akce se zapojí více než 30 butiků, které představí novinky a nabídnou prodlouženou otevírací dobu. Jedinečný nákupní zážitek v ulicích podtrhne také hudba a další program.

Od soboty 2. září se už můžeme těšit na maraton přehlídek. Svoji kolekci nejprve představí mladí a talentovaní tvůrci Adam Kost a Zoltán Tóth. Adam Kost je studentem UMPRUM Ateliéru designu oděvu a obuvi. Ještě před vstupem na vysokou školu se stal finalistou start-up MBPFW 2013 s kolekcí Kontinuální nicota. V roce 2017 se účastnil soutěže Baťa Young Designers Challenge a se svojí obuví Straight Black soutěž vyhrál v panské kategorii. Vítězná obuv je následně prodávána ve vybraných prodejnách společnosti Baťa na celém světě.

Zoltán Tóth je slovenský módní návrhář a stylista, žijící v Praze. Zajímavostí je, že kromě studia módního designu se na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě věnoval také architektuře, kterou promítá do svých jedinečných modelů.

Sobotní program bude patřit také vítězi letošních cen Czech Grand Design Miru Sabovi, který nás okouzluje svými modely na pomezí ženské a pánské módy.  Chybět nebude ani nadějný návrhář Lukáš Krnáč, který je aktuálně je studentem Ateliéru designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Sobotní program završí přehlídky značky ALTER ERA návrhářek Alicie Declerck a Zhanny Belskaye. Potištěné materiály, které designérky samy vytváří a které hrají v kolekcích klíčovou roli, jsou vyráběny v České republice a Itálii. Samotné oděvy pak vznikají v dílnách v České republice.  Dalším původem slovenským návrhářem žijícím v Praze na MBPFW bude Michal Kovalcik, jenž současně pracuje jako módní stylista.

Nedělní program odstartuje stálice domácí scény Zděnka Imreczeová  a Lenka Mulabegovič tvořící pod brandem Mi fashion label. Těšit se můžete také na Petru Ptáčkovou a Zuzanu Kubíčkovou či již etablovanou značku Nehera.

Vstup do nového týdne bude patřit nadějím z UMPRUM, představí se zde studenti obou ateliérů prestižní pražské univerzity vedených Liběnou Rochovou a Pavlem Ivančicem. Svoji kolekci v pondělí uvede také ODIVI, Jan Černý a značka Blažek. Program přehlídek vrcholí v úterý 5. září otevřením showroomu a uvedením nové kolekce návrháře Lukáše Macháčka.

Inspirativními hosty letošního MBPFW budou například Elena Bara, online módní editorka italské Vogue, berlínský fotograf Florin Fratica zachycující atmosféru světových fashion weeků či Adam Katz Sinding, renomovaný americký street-stylový fotograf, publikující pod pseudonymem Le 21ème.

Speciálními hosty jsou profesor módní tvorby prestižní tokijské univerzity Shoji Babazono a  zakladatelka celosvětové kampaně za transparentní módní průmysl Fashion Revolution Carry Somersová. Proč potřebujeme systémovou reformu módního průmyslu se od ní dozvíme na diskusi, která se v rámci akce Slou Fashion Days uskuteční v sobotu 9. září ve Vnitroblocku.