Květinová dominance

Donatella Versace připravila pro jaro a léto 2018 spoustu bujarých flashback trendů. U tartanu ještě chvíli zůstaneme, přidají se k němu však i květiny a to ve výrazně větším měřítku. V několika outfitech se dokonce objevily na sukni či šatech, silonkách a botách zároveň. S dalším módním a basic vzorem v jednom, pruhy, se návrhářka nebála zkombinovat také všechny ostatní printy. Nechyběl ani aktuální had, který skvěle předvedla Gigi Hadid. Snake print se nesl v barvách červené a modré.

Pastel i neon

Mezi zmíněnou modrou, červenou a rozhodně i žlutou v celé kolekci zazářily také cihlové a hořčičové odstíny, zatímco jemnost modelům dodaly pastelově limetková a levandulová. A co aktuální trendy barvy? Na žluté stálo několik kompletních looků, včetně kabelky a bot, jako to předvedla Bella Hadid. Svůj vlastní outfit získala i oranžová. Ta se objevila (spolu s dalšími tóny) i na brýlích. Návrháři včetně Donatelly poslední dobou často překvapí i baby blue.

Kůže nebo PVC?

V kolekci jsme mohli vidět spoustu mini délek, z nichž bylo jasné, že jde o další sezonu. Očekávejte přiléhavé sexy šaty, které působí aktuálně v kombinaci s teniskami. Velký prostor dostala kůže, hlavně na mini šatech či kabátech, a PVC byl v kolekci Versace rovněž významně využitý. Jednalo se zejména o transparentní kabelky a pantoflíčky na podpatku s nápisem značky, logománie tedy ještě nějakou chvíli jistě přetrvá. Kůže a plastu bychom ale přece jen raději viděli méně.

80’s, 90’s, 00’s

A co přinesly trendy let osmdesátých a dál? Šátky na hlavě se staly hitem už na New York Fashion Week a nejinak tomu bylo i v Miláně. Stejný případ nastal i v kombinaci top on top. Styl školních uniforem po velkém úspěchu v podzimní kolekci Versace také v menší míře zůstal i na jaře. Kostýmky se sukní, ale i klasické obleky a matching sety, samozřejmě chybět nemohly. Večerní looky elegantně obstaraly černé šaty na špagetová ramínka. Asymetrické topy, střihy i použité materiály pak zaujaly napříč celou kolekcí. My jsme si zamilovali šaty s triem základních vzorů – květinami, pruhy a řeckým motivem tolik typickým pro Versace.